Svatba v čase koronaviru: Nevěsta a ženich z Velké Británie uspořádali svatbu pro 250 lidí, neporušili ovšem žádné nařízení

Svatba v čase koronaviru: Nevěsta a ženich z Velké Británie uspořádali svatbu pro 250 lidí, neporušili ovšem žádné nařízení Zdroj: Shutterstock.com

Od pondělí 19. října v Česku platí omezení pro svatby. Od tohoto data se bude moci svatby zúčastnit pouze 30 osob. V omezení vztahujících se na svatební den však není Česko jediné, určité zákazy a nařízení v tuto chvíli platí prakticky po celém světě. Jeden pár z Velké Británie ovšem uspořádal svatbu pro 250 lidí. Jak to dokázal?

Svatebního obřadu se může v Británii zúčastnit 15 sedících hostů

Některé nastávající ženichy a nevěsty od vytoužené svatby neodradí ani pandemie koronaviru. Jak informovalo BBC, některým budoucím novomanželům nestačí mít po svém boku pouze dva svědky a oddávajícího.

Jeden britský pár indického původu na to šel doslova kreativně a uspořádal velkou svatbu pro 250 lidí. Nevěsta Roma Popat a ženich Vinal Patel si tak slíbili lásku a vzájemnou úctu před všemi důležitými lidmi, které chtěli na svatbě mít. 

Zdroj: Bbc.com Tito novomanželé však paradoxně neporušili žádné omezení aktuálně platné ve Velké Británii. I když se svatebního obřadu a následné hostiny může v Británii zúčastnit pouze 15 sedících svatebních hostů, Roma a Vinal měli na své svatbě celkem 250 svatebčanů. Jak to dokázali?

Novomanželé svatbu pojali jako autokino

Novomanželé svou svatbu, která se konala v Braxted Parku v britském Essexu, totiž pojali jako jedno velké autokino. Všichni svatební hosté seděli v uzavřených osobních automobilech, které se mezi sebou nacházely v dostatečných rozestupech. Rodina a přátelé sledovali celý svatební obřad ze svých automobilů na velkém filmovém plátně, podobně jako tomu je v autokině.

Zdroj: Bbc.com Celá hinduistická svatba trvala patnáct minut. Kromě 250 svatebčanů uzavřených v automobilech ji prostřednictvím online přenosu sledovalo dalších 300 pozvaných lidí, a to přes svůj počítač nebo chytrý telefon. 

Rok 2020 svatbám nepřál, shodují se novomanželé

Svatebčané, kteří se osobně účastnili této mimořádné události, byli vybaveni antibakteriálním gelem. Přes speciální webové stránky si rovněž mohli objednat svatební občerstvení, které jim přes okénko auta následně donesli číšníci.

Zdroj: Bbc.com “Byl to úžasný den. Ovšem tak trochu jiný než ten, který jsme si původně plánovali. Rok 2020 byl pro páry, které se chtěly vzít, opravdu těžký. Jsme moc rádi, že nám náš velký den vyšel,” uvedli 30letí novomanželé. Jak Roma, tak Vinal pocházejí z velkých rodin, proto jsou velmi rádi, že měli na svatebním obřadě všechny své nejbližší.

Autor:
Publikováno: 14. 10. 2020 11:15 Nahlásit obsah