Tohle ve vztahu nedělejte: Chování, které je horší než nevěra

Tohle ve vztahu nedělejte: Chování, které je horší než nevěra Zdroj: Shutterstock.com

Ačkoliv je nevěra jednou z věcí, která dokáže ukončit nejeden vztah, ve skutečnosti se mohou mezi partnery objevit problémy, které jsou mnohdy horší. Může se i stát, že nevěra vztah dvou lidí ještě více utuží a každý si z dané situace něco odnese. Co tedy jiného mohou partneři ve vztahu dělat a tím nadobro rozvrátit vše, co tak dlouho budovali?

Nedostatek lásky

Příčinu tohoto problému můžete najít ve spoustě věcí, můžete být přepracovaní, unavení z dětí či cokoliv jiného. Jedno je však jisté, když jeden ze dvojice ve vztahu necítí takovou lásku jako dříve, nebo má pocit, že si zaslouží něco jiného, začne se po tom poohlížet jinde.

Negativní přístup

Nikdo nedokáže být každý den dobře naladěn, jenže pokud negativní pocity u jednoho z partnerů přetrvávají dlouhé měsíce, není to nic dobrého, co by vztahu prospělo a postupně ho jen ničí zevnitř. I milujícího partnera či partnerku přestane bavit poslouchat neustále nářky a stěžování.

Zveličování

Nechal váš partner neumyté nádoby nebo partnerka vlasy v umyvadle a vy z toho uděláte scénu, která trvá tři dny? Pamatujte na to, že spousta vztahů právě na řešení takovýchto maličkostí a malicherností ztroskotala. Zkuste se tedy povznést nad nedůležitými věcmi a přijměte chybky vaší polovičky, budete tak šťastnější a naučíte se toleranci. Zdroj: Shutterstock.com

Žárlivost

Zdravá žárlivost ano, přehnaná v žádném případě. Dejte svému partnerovi či partnerce dostatek volnosti a ukažte své drahé polovičce, že jí věříte ať se děje, co se děje. Jedině takový vztah má šanci. Posedlá kontrola a paranoidní představy totiž vedou ke "zdárnému" konci vaší idylky.

Lži a neupřímnost

Tyto dvě věci jsou zabijákem vztahů číslo jedna. Pochopitelně, že sem tam malá lež nikomu ještě neublížila, řeč je spíše o těch velkých a zásadních, nemluvě o chronickém lháři, u kterého nikdy nevíte, na čem jste. Od takového člověka buďte raději na kilometry daleko. Pokud totiž na nějakou lež u partnera narazíte, už nikdy mezi vámi nebude stoprocentní důvěra.

Utíkání před problémy

V každém vztahu se občas udělají mračna a je jen na vás, zda opět vyjde slunce. Každý problém má své řešení a utíkat před ním opravdu není to pravé. Jednou totiž mohou nastat situace, kdy vás všechny problémy doženou jako boomerang. Není tedy lepší vyříkat si všechno rovnou, než spolu třeba několik dní nemluvit a stejně nic nevyřešit?

Nedostatek komunikace

Komunikace a důvěra jsou alfou a omegou každého vztahu. Bez toho to jednoduše nikdy nepůjde, i kdybyste se stavěli na hlavu. Vadí vám něco? Řekněte to a problémy ve vašem vztahu řešte. To je jediný klíč ke správně fungujícímu a zdravému vztahu. Není tedy lepší vyříkat si všechno rovnou, než spolu třeba několik dní nemluvit a stejně nic nevyřešit? Komunikujte!

Autor:
Publikováno: 29. 6. 2021 12:00 Nahlásit obsah