Žena podala žádost o rozvod kvůli nechutné přezdívce, kterou jí dal manžel. Jeho přístup jí přišel za čarou

Žena podala žádost o rozvod kvůli nechutné přezdívce, kterou jí dal manžel. Jeho přístup jí přišel za čarou Zdroj: Shutterstock

Důvody k rozvodu mohou být různé a za ukončením manželství nemusí stát pouze nevěra. Jedna žena podala žádost o rozvod poté, co se dozvěděla, jak hanlivou jí dal manžel přezdívku a jak o ní mluvil před svými kamarády. O tomto manželství s nešťastným koncem informoval portál Ladbible.com.

Muž žil staromládeneckým životem i v manželství

Existuje celá řada důvodů, proč manželé přistupují k rozvodu. Častou příčinou je nevěra či neshody plynoucí z rozdílnosti povah. Portál Ladbible.com zveřejnil příběh o ženě, která se rozhodla odejít z manželství ve chvíli, když zjistila, jak nechutnou jí dal její manžel přezdívku.

Žena, která si nepřála být jmenována, uvedla, že mezi ní a jejím manželem se začaly hromadit neshody kvůli nedostatku vzájemného respektu. Její manžel si žil staromládeneckým životem plným volnosti i tehdy, když se do manželství narodilo dítě. A nehodlal v tom rozhodně nic měnit.

Zdroj: Shutterstock Žena podala po 5 letech žádost o rozvod. Kvůli přezdívce

“Když se nám narodil syn, pro manžela se nic nezměnilo. Nerad mi říkal o svých plánech ve volném čase. Tvrdil, že to není jeho povinnost,” řekla žena o svém ex.

Jak dále prozradila, její manžel se odmítal podílet rovným dílem na rodinném životě, s největším odporem vykonával i domácí práce. Věci se ještě více zvrtly ve chvíli, když se pozdě v noci vrátil domů a stále mu cinkal telefon. Když byl ve sprše, manželka nahlédla do skupinového chatu s jeho přáteli. A to byla pomyslná poslední kapka.

Mužovi kamarádi organizovali ještě další noční akci a zvali jej na drinky. On jim ale napsal, že “to nestihne, protože jeho SWMBO řekne ne”. “Nepřicházelo v úvahu zůstat s mužem, který si mě málo váží a který se chová jako teenager a ke mně přistupuje jako k matce,” vysvětlila žena, která po pěti letech manželství podala žádost o rozvod.

Zdroj: Shutterstock Co znamená SWMBO?

SWMBO je zkratkou označení “she who must be obeyed”, znamená tedy “ta, koho je třeba poslouchat”. Tuto zkratku muži často používají v nezdravých vztazích jako prostořeké označení svých manželek nebo partnerek.

Zkratka SWMBO našla inspiraci v románu She: A History of Adventure (1886) spisovatele Sira H. Ridera Haggarda. V této knize dva dobrodruzi pátrají po strašlivé královně Ayeshe, která má v románu přezdívku She-Who-Must-Be-Obeyed. Tato královna hrůzně vládla ve svém království. Pokud ji někdo neuposlechl nebo jí pohrdal, znamenalo to pro něj okamžitou smrt.

Zdroj: Ladbible.com, Slang.net, Urbandictionary.com

Autor:
Publikováno: 8. 9. 2023 13:19 Nahlásit obsah