Kategorie Meteorický roj

Článek
Padající hvězdy 2022 můžete sledovat i v říjnu. Meteorický roj Orionidy si užijete 21. a 22. října
Padající hvězdy 2022 můžete sledovat i v říjnu. Meteorický roj Orionidy si užijete 21. a 22. října Sledujete rádi padající hvězdy? V tom případě se připravte na pátek 21. října a sobotu 22. října 2022, kdy bude nejaktivnější meteorický roj Orionidy. V tyto dny můžete napočítat až desítky meteorů za hodinu. A když si budete něco přát, možná se vám to splní.
Článek
Noční obloha v květnu 2022: Sledujte meteorický roj Éta Akvaridy nebo částečné zatmění Měsíce
Noční obloha v květnu 2022: Sledujte meteorický roj Éta Akvaridy nebo částečné zatmění Měsíce Sledujete rádi noční oblohu? V květnu 2022 vás čekají opravdové lahůdky. A to například meteorický roj Éta Akvarid, který je pozůstatkem Halleyovy komety. Těšit se můžete i na částečné zatmění Měsíce. Během kterých květnových nocí můžete tyto pozoruhodné úkazy pozorovat?
Článek
Lyridy 2022: Meteorický roj nabízí až do 25. dubna unikátní podívanou
Lyridy 2022: Meteorický roj nabízí až do 25. dubna unikátní podívanou Milujete pozorování noční oblohy? Pokud počasí dovolí a bude jasno, nenechte si aktuálně ujít meteorický roj Lyrid. Lyridy 2022 jsou na noční obloze k vidění mezi 16. a 25. dubnem. Jejich aktivita vyvrcholí 22. dubna, kdy budete moci za jednu noc napočítat nejvíce “padajících hvězd”.
Článek
Perseidy 2021 nabídnou jedinečnou podívanou. Pozorování padajících hvězd bude letos nejlepší z 12. na 13. srpna
Perseidy 2021 nabídnou jedinečnou podívanou. Pozorování padajících hvězd bude letos nejlepší z 12. na 13. srpna Těšíte se na to, až budete zase po roce pozorovat padající hvězdy na srpnové noční obloze? V roce 2021 máte jedinečnou možnost. Letos bude na padající hvězdy ze souhvězdí Persea nádherná podívaná. Perseidy totiž nebude svým zářením rušit Měsíc, který bude mít tvar pouze velmi úzkého srpku.
Článek
Dubnové noční obloze kraluje meteorický roj Lyridy: Maxima dosáhne v noci z 21. na 22. dubna
Dubnové noční obloze kraluje meteorický roj Lyridy: Maxima dosáhne v noci z 21. na 22. dubna Až se setmí, vyrazte ven pozorovat hvězdnou oblohu. Čeká vás nádherná podívaná. Noční obloze totiž jako každé jaro vévodí meteorický roj Lyridy, který letos svého maxima dosáhne v noci z 21. na 22. dubna. V letošním roce se bude navíc Měsíc nacházet v novu, takže vám v pohledu na Lyridy nebude vůbec nic bránit.