Jak často měnit a prát podprsenku: Spousta žen dělá s používáním tohoto spodního prádla chybu

Jak často měnit a prát podprsenku: Spousta žen dělá s používáním tohoto spodního prádla chybu Zdroj: Shutterstock.com

Měnit si každý den spodní kalhotky je pro každou ženu nepsaným pravidlem. Jak je to ovšem s dalším spodním prádlem, kterým je dámská podprsenka? Přečtěte si, jak často byste měla měnit a prát podprsenku. Spousta žen v tom totiž dělá velkou chybu.

Podprsenku měňte po každém nošení či obden

Měníte si starou podprsenku za novou jednou za týden, nebo dokonce jednou za čtrnáct dnů? Touto zvyklostí se dopouštíte velké chyby, protože na sobě zbytečně máte spodní prádlo plné nečistot. Názory, jak dlouho nosit a jak často prát podprsenku, se mezi ženami různí. Jak je to ale správně?

Stejně jako dámské kalhotky je podprsenka dámským spodním prádlem, které do sebe během nošení vstřebává špínu, prach a pot. Zejména, pokud na sobě máte podprsenku celý den, je hygienické, když ji vyměníte po každém nošení, nebo alespoň obden. Jinak než na klasickou podprsenku nahlížejte na sportovní podprsenku, kterou měňte a perte po každém fyzickém výkonu.

Zdroj: Shutterstock.com Správné nošení ovlivňuje životnost podprsenky

Se stejným přístupem k výměně dámských podprsenek souhlasí také australská expertka na životní styl Jene Luciani, která vydala knihu The Bra Book. V této knize o podprsenkách upozorňuje, že by ženy měly prát podprsenky stejně často jako kalhotky a ponožky.

“Podprsenky by se měly prát po každém nošení. To si ženy mnohdy vůbec neuvědomují,” uvedla Luciani s tím, že to není pouze z hygienických důvodů, ale i s ohledem na správnou údržbu podprsenky.

„Vaše podprsenka v sobě nashromáždí velké množství potu, špíny a dalších prvků ze vzduchu, což může vést ke kratší životnosti spodního prádla, protože může dojít k ovlivnění materiálu podprsenky. Tento kousek prádla může postupně kvůli špíně ztratit elasticitu, a přijde tak zbytečně o svou podpůrnou funkci,“ dodala autorka knihy The Bra Book.

Zdroj: Shutterstock.com Jak správně prát podprsenku? Ideálně v ruce

Dámské podprsenky jsou vyrobené z jemného materiálu, proto byste je měla prát ideálně v ruce. Podprsenku dejte do vlažné vody s pracím prostředkem, nechte pět minut odmočit a následně ji velmi jemným třetím ručně vyperte. K pracímu prostředku rozhodně nepřidávejte aviváž, která by mohla narušit elasticitu podprsenky.

Pokud to štítek na podprsence dovolí, jednou za čas kousek tohoto spodního prádla vyperte v pračce. Podprsenku před praním vložte do speciálního pytlíčku, který ochrání její tvar a materiál. Perte ji maximálně při 40 stupních Celsia na nejšetrnější cyklus, a to pouze s použitím pracího prášku a bez aviváže. Po vyprání nechte podprsenku volně uschnout, nikdy ji nedávejte do sušičky prádla.

Autor:
Publikováno: 21. 1. 2021 13:00 Nahlásit obsah