Jak se oblékají Skandinávky: Inspirujte se jejich minimalistickým stylem

Jak se oblékají Skandinávky: Inspirujte se jejich minimalistickým stylem Zdroj: Shutterstock.com

Skandinávský styl v posledních letech výrazně pronikl do světa bydlení i způsobu prožívání každé chvíle. Proč se neinspirovat také způsobem oblékání skandinávských žen? Skandinávky dávají přednost minimalismu. Přestože v oblékání preferují jednoduchost, pohodlnost a praktičnost, jejich výsledné outfity jsou nadčasové.

Když se budete procházet ulicemi Švédska, Finska, Norska nebo Dánska, dojdete k závěru, že skandinávské ženy mají zaručeně styl. V čem konkrétně spočívá jejich filozofie oblékání?

Investují do základních kousků, které nosí dlouhé roky

Skandinávky každoročně nepodléhají diktátu módy. Naopak se snaží investovat do kvalitních a univerzálních modelů, které mohou následně nosit dlouhá léta. Jde o základní kousky, které vynikají jednoduchostí a čistou linií střihu, za které klidně zaplatí vysokou částku. Na druhou stranu neváhají si některé kvalitní modely najít i v second handu.

Milují černou a vyhýbají se potiskům na oblečení

Skandinávky si zakládají na jednoduchém oblečení v jednotných barvách či velmi jemných texturách. Vyhýbají se naopak extrémním potiskům a jedno velké tabu jsou pro ně výrazné nápisy či natištěná loga značek.

K nejoblíbenějším barvám skandinávských žen patří nadčasové odstíny jako černá, šedá, bílá, hnědá a světle či tmavě béžová. Tyto ženy milují i tlumené pastelové barvy. V každém případě u nich vede černá barva, která odráží minimalismus v jejich oblékání. V šatníku jim tak nikdy nechybí černý kabát, sako, džíny, kalhoty, koženková bunda, halenka, šaty, sukně nebo boty.

Méně je pro ně někdy více

Skandinávky razí heslo, že méně je někdy více. A to nejen v životě, ale také v módě. V jejich šatníku proto nenajdete velké množství oblečení, které by navíc chtěly každým rokem s ohledem na módní trendy obměňovat. Vlastní několik základních kousků, které mezi sebou dokážou stylově kombinovat.

Při oblékání kladou důraz na detail

Aby jejich výsledný outfit nepůsobil nudně či monotónně, skandinávské ženy se rády zaměřují na detail. K džínům, bílé košili a koženkové bundě si tak vezmou například výrazné náušnice nebo kabelku. Svůj zimní vrstvený outfit zase oživí výraznou šálou a barevným kulichem. Některý další svůj outfit rády doplní o výrazný pásek, náhrdelník nebo šátek.

Jsou mistryněmi ve vrstvení

Vzhledem k nízkým teplotám, které ve Skandinávii panují, se z místních žen staly doslova mistryně ve vrstvení oblečení. A že to umí opravdu stylově, a to bez ohledu na počasí. Pomocí základních modelů, které mají v šatníku, a s využitím stylových doplňků se dokážou při vrstvení přímo kreativně vyřádit.

Rády kombinují sportovní a elegantní styl

Útulnost a pohodlí známé jako hygge se skandinávské ženy snaží pociťovat také při oblékání. Ve svém outfitu tak neváhají zkombinovat prvky sportovního i elegantního stylu. K elegantním šatům si bez váhání vezmou třeba tenisky. A právě tyto boty rády nosí i ke kalhotovému kostýmu.

Autor:
Publikováno: 21. 1. 2020 14:52 Nahlásit obsah