Neo mint neboli pastelově mátová je barvou letošního jara a léta. Noste ji na šatech, sukních i kabelkách

Neo mint neboli pastelově mátová je barvou letošního jara a léta. Noste ji na šatech, sukních i kabelkách Zdroj: Shutterstock.com

Ač si to možná neuvědomujete, každému roku vládne určitá barva. Pro letošní rok bytoví designéři a módní designéři vybrali odstín neo mint neboli pastelově mátovou barvu. Tento zelenkavý odstín je svěží, uklidňuje a dokáže navodit velmi příjemné pocity. Jakým způsobem jej můžete zařadit do svého šatníku?

Neo mint: Stěžejní barva roku 2020, která je genderově neutrální

Podle britské společnosti WGSN (World Global Style Network), která předpovídá nejžhavější trendy v oblasti módy a designu, patří mezi klíčové barvy roku 2020 neo mint odstín. Tato pastelově mátová barva je osvěžující a plná optimismu. V oblasti módy v sobě skrývá genderově neutrální přitažlivost. Jde o barvu, která se tedy liší od typicky ženských odstínů.

Zkuste do svého jarního a letního šatníku vnést trochu pastelově mátové barvy i vy. Jakým způsobem můžete neo mint nosit, aby vám tento odstín skutečně zalichotil?

Pastelově mátová barva sluší košilím i bundičkám

O zelené barvě se říká, že uklidňuje. Totéž lze říct o odstínu neo mint, který podle módních návrhářů navozuje příjemné dojmy a je spojený s relaxací. Tento odstín je rovněž spjat s přírodou, životním prostředím i dobrým zdravím. Co vše můžete v odstínu neo mint nosit?

Pastelově mátová je velmi výrazná barva, se kterou byste to neměla přehánět. Nepsané pravidlo říká, že byste na sobě měla mít pouze jeden kousek v tomto odstínu. V opačném případě byste působila přeplácaně.

Nádherně vypadá lehká pastelově mátová košile, kterou jednoduše zkombinujte s modrými džíny a lehkou jarní bundičkou. Pokud se nebojíte, můžete si vybrat rovnou neo mint džínovou bundu, která tvoří dokonalou dvojici s letními šaty. Pastelově mátová je však v letošním roce trendy i na saku, kabátě i dámském kalhotovém kostýmu.

Neo mint jako trendy barva šatů i sukní

Pastelově mátová by vám v letošním roce neměla chybět ani na šatech. Krásně se bude vyjímat na šatech různých délek a střihů. Obzvlášť neo mint odstínu sluší dlouhé splývavé šaty nebo košilové šaty.

V neo mint si můžete rovněž pořídit lehký svetřík, halenku nebo top, ale také sukni. K pastelově mátové v tomto případě sedí spíš delší a splývavější modely. A pokud si chcete oživit svůj outfit, sáhnout můžete i po neo mint doplňcích. Krokem vedle není třeba mátová kabelka nebo mátové náušnice.  

Autor:
Publikováno: 15. 5. 2020 10:38 Nahlásit obsah