Kategorie Komunikace

Článek
O bramborovém salátu a syndromu Pepka námořníka aneb proč si muži a ženy nerozumějí, i když mluví stejnou řečí
O bramborovém salátu a syndromu Pepka námořníka aneb proč si muži a ženy nerozumějí, i když mluví stejnou řečí Mluvit neznamená komunikovat a poslouchat neznamená naslouchat - zkusme se tedy častěji naladit na podobnou frekvenci a při komunikaci s protějškem méně "předpokládat".
Článek
Čtenářka píše: Jak je to s tou skutečností na internetu?
Čtenářka píše: Jak je to s tou skutečností na internetu? Shodneme se na tom, že internet není skutečný svět? Asi těžko.
Článek
Čtenářka píše: Modla jménem Facebook
Čtenářka píše: Modla jménem Facebook Kde jsou ty staré dobré časy, kdy lidé komunikaci tváří v tvář brali jako hlavní způsob dorozumívání?
Článek
Čtenářka píše: Proč je důležité pochopit mužské signály lásky
Čtenářka píše: Proč je důležité pochopit mužské signály lásky Rozdíl v chování žen a mužů ovlivňuje kvalitu našich společných životů. Emoce v tom hrají hlavní roli. Od toho, jak umíme lásku a city dávat najevo a také je přijímat, se odvíjí naše štěstí, nebo naopak utápění se v slzách a zklamání.
Článek
Čtenářka píše: Utři si slzy
Čtenářka píše: Utři si slzy Rozhodla jsem se pro krátkou ukázku toho, jak to vypadá po rozchodu. Já sice žiji v krásném a harmonickém vztahu, nicméně každý jsme si tím alespoň jednou v životě prošli. Žádný obecný návod jak se s nastalou situací vyrovnat neexistuje. Jsou jen příklady, ze kterých je možné si vybrat.
Článek
Znakování s miminky aneb nečekejte na první slůvko!
Znakování s miminky aneb nečekejte na první slůvko! Také to znáte? Miminko pláče a vy se marně snažíte najít původ jeho naříkání. Nabídnete mu něco k snědku, pití, hračku, konejšíte ho, chováte a zpíváte mu a stále nic nepomáhá? Pocity bezradnosti často střídají pocity…
Článek
Co o vás prozrazuje v zaměstnání skrytá řeč vašeho těla?
Co o vás prozrazuje v zaměstnání skrytá řeč vašeho těla? Jistěže milujete svou práci (je příšerná a už pár týdnů poohlížíte se po jiné) a vaše šéfová je vaším vzorem (ta nadutá čarodějnice), ale dokážete v zaměstnání své pocity skrývat, nebo vás vaše tělo naopak zrazuje?
Článek
Jste chápavá, tolerantní a velkorysá? Buďte. Ale ne za každou cenu!
Jste chápavá, tolerantní a velkorysá? Buďte. Ale ne za každou cenu! Jak často to v zaměstnání, mezi přáteli a bohužel i od svého partnera slyšíte: „Jako žena přece musíš cítit, že… Jako žena určitě chápeš, že…“ A asi už jste postřehla, že po tomto úvodu pravidelně následuje…
Článek
Jak usadit snoba nebo namyšlenou nánu?
Jak usadit snoba nebo namyšlenou nánu? Možná už nechodíte do školy, ale i dnes se vám stává, že si občas necháte podlomit sebevědomí lidmi, kteří mají radost z toho, že vás můžou shazovat. My pro vás ale máme návod, jak takového náfuku umlčet. Trik je v tom,…
(6) Načíst více