Nevěra si nevybírá: Jak přimět partnera, aby vám odpustil

Nevěra si nevybírá: Jak přimět partnera, aby vám odpustil Zdroj: Shutterstock.com

Pokud jste byla svému partnerovi nevěrná, to, co se stalo, už zpátky nevezmete. Chcete-li si svůj vztah či manželství udržet, měla byste o něj začít usilovně bojovat. Jakým způsobem tedy svůj protějšek přimějete k tomu, aby vám odpustil a dal vám druhou šanci?

Důležité kroky k odpuštění

Podváděla jste, zneužila důvěru svého partnera a rozbila mu srdce na milión kousků. A přesto s ním chcete být i nadále, protože jste si uvědomila, jak moc jej milujete. Jste si vědomá své chyby a uděláte vše pro to, aby vám láska vašeho života odpustila? Rozhodně tomu druhému nestačí říct, že je vám to moc líto. O odpuštění bojujte také následujícími způsoby.

Přerušte jakýkoliv kontakt se svým exmilencem

Tento krok je nejdůležitější. Přestaňte se stýkat, cíleně potkávat, volat si nebo si psát. Zablokujte jej na messengeru i sociálních sítích. Jestliže se jedná o vašeho kolegu z práce nebo člověka, kterého jen tak nemůžete vyškrtnout ze svého života, omezte společný kontakt na opravdové minimum. K přerušení kontaktu s exmilencem by nemělo dojít jenom proto, že jste to svému partnerovi slíbila. Mělo by to vycházet z vašeho nitra. Měla byste tedy zaujímat přesvědčení, že to, co jste provedla, byla fatální chyba.

Pochopte, proč jste byla nevěrná

Tento krok je důležitý pro vás samotnou. Zkuste analyzovat svůj partnerský vztah či manželství a odhalte příčinu, která vás k nevěře vedla. Něco vám ve vztahu chybělo, a tak jste to hledala někde jinde? Chtěla jste vědět, jaké je to být milována, protože jste to ve svém oficiálním vztahu už dávno zapomněla? Ať už byla příčina vaší nevěry jakákoliv, neměla by vás zbavovat pocitu viny vůči vašemu partnerovi.

Zdroj: Shutterstock.com Zvažte, zda má smysl o váš vztah dále bojovat

Pohlédněte na aktuální stav svého manželství či partnerského vztahu realisticky. Popřemýšlejte nad tím, zda je možné jej ještě opravit a začít novou kapitolu společného života bez toho, abyste se stále ohlíželi do minulosti. Má-li podle vás váš vztah ještě smysl, rozhodně za něj začněte urputně bojovat.

Vysvětlete partnerovi, proč jste byla nevěrná

Svou nevěru před partnerem nikdy neomlouvejte, ani o ní nelžete. Postavte se k ní čelem a buďte zcela upřímná. Samozřejmě se vyhněte některým detailům z ložnice, které váš partner rozhodně nemusí vědět, protože by jej ještě víc ranily.

Zdroj: Shutterstock.com Omluvte se, ale neočekávejte druhou šanci

Za to, že jste byla nevěrná, se svému partnerovi omluvte a řekněte mu, že své nevěry plně litujete. Jestli chcete, napište mu také omluvný dopis, do kterého začleňte všechny své pocity. Vaše omluva by měla být vždy soukromého rázu. Nikdy ji nesdílejte na sociálních sítích nebo si k ní na pomoc neberte dalšího blízkého člověka (třeba někoho z rodiny).

Vaše omluva by měla vyvěrat z vašeho osobního přesvědčení. Rozhodně za ni od svého partnera nic neočekávejte. Má právo vám časem odpustit, ale už se nemusí vrátit zpátky do vašeho života. Neočekávejte od něj tedy automaticky druhou šanci. Ne vždy je to možné.

Dejte svému partnerovi čas

Čas je nejlepší lékař a hojí takřka všechny rány. Potvrdí vám to lidé, kteří se museli v minulosti vypořádat s partnerovou nevěrou. Podváděný člověk potřebuje čas, aby vše, co se stalo, přijal, zpracoval a rozhodl se, jestli si jeho protějšek zaslouží odpuštění a druhou šanci, nebo nikoliv. Proto ani vy od svého partnera nikdy nežádejte okamžitou odpověď na otázku, jak to bude dále s vaším vztahem. Tuto odpověď vám totiž nedokáže dát. Nechte mu proto tolik času, kolik potřebuje.

Připravte se na nejhorší

Připravte se na to, že odhalená nevěra bude možná závěrečnou tečkou za vaším vztahem. Ovšem na druhou stranu se nevzdávejte naděje, že váš vztah bude fungovat i nadále. Pokud se váš partner rozhodne, že to s vámi ještě zkusí, počítejte s tím, že ve vašem vztahu zůstanou trvalé jizvy, které se jenom velmi těžko zacelí. Váš vztah už nikdy nebude takový, jako dřív, a proto neočekávejte, že se vše vrátí do původních zajetých kolejí. Obnovit ztracenou důvěru vám možná bude trvat velmi dlouho. Jestli ovšem o svého partnera skutečně stojíte, dejte se do boje.

Autor:
Publikováno: 17. 1. 2020 12:00 Nahlásit obsah