Odstraňte ze svého života závistivce, nafoukance či manipulátory, kteří z vás vysávají energii. Budete se cítit mnohem lépe

Odstraňte ze svého života závistivce, nafoukance či manipulátory, kteří z vás vysávají energii. Budete se cítit mnohem lépe Zdroj: Shutterstock.com

Kvalitu našeho života ovlivňujeme nejen my sami. Velký vliv na ni mají také lidé, kteří nás obklopují. Abyste byli skutečně šťastní a nabití pouze pozitivní energií, vyškrtněte ze svého života některé lidi, kteří vám ubírají sílu, elán i vitalitu. Věřte tomu, že když už nebudete v jejich dosahu, budete se cítit mnohem lépe.

Zbavte se lidí, kteří z vás vysávají energii

Za většinu lidí, které máme kolem sebe, jsme rádi. Podporují a povzbuzují nás v tom, co děláme, posouvají nás dále a také nás nabíjejí neskutečným životním elánem. Najdou se však tací, které byste měli ze svého života urychleně vymazat.

I když si to vůbec neuvědomujete, tito lidé vám podvědomě spíš škodí. Vztah s těmito lidmi vám ubírá energii, a navíc má na vaši psychiku velmi neblahý vliv. Koho byste tedy měli ze svého života nadobro vymazat?

Závistivé lidi

I když se snaží přetvařovat, tito lidé vám ve své podstatě nic dobrého nepřejí. Naopak mají velkou radost z toho, když se vám něco nepovede. Škodolibí závistivci vám navíc přejí, abyste v životě udělali co nejvíc chyb a pořádně se spálili. Tito lidé jsou mistry přetvářky a často si hrají na vaše nejlepší kamarády. Nenechte se závistivými lidmi manipulovat a raději s nimi přetrhejte všechny vazby.

Zdroj: Shutterstock.com

Negativně založené lidi

Pro tyto jedince je vše špatně. Často si hrají na ublížené a neustále vám na ramenu fňukají, jakou mají v životě smůlu. Mají sklony k depresivním náladám a neusmějí se, co je rok dlouhý. Těmto lidem rozhodně nepodléhejte a snažte se raději držet mimo jejich dosah. V opačném případě na vás přenesou svou negativní energii a depresivní náladu, což zaručí, že se i vy budete cítit pod psa. A možná, že kvůli nim dospějete k závěru, že je život na nic.

Manipulátory

Manipulátoři jsou zábavní, milí a výřeční, což je ovšem jenom jejich pozlátko. Ve své podstatě vás pomalu a nenápadně dostávají tam, kam oni sami chtějí. Manipulátoři si jako cíl vybírají jedince s nižším sebevědomím, kteří o sobě mají stálé pochybnosti.

Když si vás manipulátor podmaní, nebudete zcela nezávislým člověkem. Dokážou vás vmanipulovat i do věcí a situací, které jsou vám podvědomě proti srsti. Pokud ovšem manipulátora neposlechnete, ve výsledku to ale budete vy, kdo bude mít špatné svědomí. Máte to za potřebí? Jestli to dokážete, manipulátora navždy odstraňte ze svého života.

Zdroj: Shutterstock.com

Nafoukance

Arogantní a nemistrovaní jedinci svým nadměrným sebevědomím znepříjemňují život lidem kolem sebe. Pokud se budete s člověkem, který má nos navrch, setkávat až příliš často, počítejte s tím, že vaše sebevědomí začne rapidně klesat. Kvůli těmto lidem se navíc začnete podceňovat a také o sobě pochybovat. Rozhodně to ale nemáte za potřebí, že?

Pomlouvačné lidi

Držte se mimo dosah lidí, kteří si o sobě myslí, že jsou dokonalí, ale kudy chodí, pomlouvají druhé. Pokud se s nimi dáte do řeči, i na vás najdou sebemenší chybičku. Pro tyto lidi nejste zkrátka dost dobří. Své ego si masírují tím, že neustále poukazují na vaše nedokonalosti. Jestliže se od nich nebudete držet dál, opět výrazně utrpí vaše sebevědomí.

Autor:
Publikováno: 4. 11. 2019 09:52 Nahlásit obsah