Kategorie Půst

Článek
Popeleční středa a její tradice: Končí masopust a začíná 40denní půst před Velikonocemi
Popeleční středa a její tradice: Končí masopust a začíná 40denní půst před Velikonocemi Popeleční středa je významná hlavně pro věřící. V tento den končí podle katolické tradice období masopustu a nastává čtyřicetidenní postní doba před Velikonocemi. Jaké tradice se k Popeleční středě konkrétně vážou? Některé z nich jistě znáte, jiné pro vás budou novinkou.
Článek
Co s tělem udělá jednodenní půst? Přináší to jen pozitiva
Co s tělem udělá jednodenní půst? Přináší to jen pozitiva Říká se, že bychom jednou za nějakou dobu měli držet jednodenní půst. Je to z toho důvodu, aby se náš organismus pročistil a na chvilku odpočinul. Co je na tom pravdy a co jeden den bez jídla udělá s naším tělem?
Článek
Postní jídla našich předků: Je libo pučálka, pražmo nebo kočičí tanec?
Postní jídla našich předků: Je libo pučálka, pražmo nebo kočičí tanec? Po oslavách Masopustu odstartovala Popeleční středou doba půstu, která potrvá celých 40 dnů a která dle křesťanské tradice skončí s příchodem Velikonoc. Naši předci si v tomto období vařili velmi skromná postní jídla, z nichž některá upadla do zapomnění. Stojí za to si je připomenout, mohou vám posloužit jako inspirace k celkové jarní očistě těla.
Článek
Žádná nuda. Rostlinná strava je trendy. Prim hrají luštěniny, nahradíte jimi maso a odlehčíte jídelníček
Žádná nuda. Rostlinná strava je trendy. Prim hrají luštěniny, nahradíte jimi maso a odlehčíte jídelníček Období půstu, zdraví a šetrnost vůči přírodě. To jsou hlavní důvody, proč stále více lidí obohacuje svůj jídelníček rostlinnou stravou. A nemusí jít vždy jen o exotiku. Právě naopak. Stále častěji i kuchaři ve vyhlášených restaurací čerpají z odkazu našich předků a vybírají suroviny, které byly využívány v našem prostředí po generace – luštěniny.
Článek
Jak poznat, že zanedbáváte své sexuální potřeby? Takto!
Jak poznat, že zanedbáváte své sexuální potřeby? Takto! Pokud jde o sex, není nic horšího než jeho nedostatek. Jistě, existují způsoby, jak se člověk dokáže o své potřeby postarat sám, ovšem jistě nám dáte za pravdu, že to ani zdaleka není takový prožitek jako milování samotné.
Článek
Osm alarmujících signálů toho, že vaše tělo už skutečně nutně potřebuje kvalitní sex!
Osm alarmujících signálů toho, že vaše tělo už skutečně nutně potřebuje kvalitní sex! Sice my ženy období bez sexu zvládáme o něco lépe než muži, avšak po delší době nám naše tělo dokáže dát dost jasně najevo, že mu právě tyto chvilky chybí. Protože jak už to tak bývá, žena, která má delší dobu sexuální půst, se chová naprosto jinak než žena, která má sex pravidelně. Nevěříte?