Libečkové pesto má spoustu využití. Tento recept je k nezaplacení

Libečkové pesto má spoustu využití. Tento recept je k nezaplacení Zdroj: Shutterstock

Přemýšlíte, co s čerstvým libečkem? Připravte si báječné libečkové pesto, které následně využijete jak ve studené, tak v teplé kuchyni. Díky své výrazné chuti a vůni má totiž libečkové pesto při vaření spoustu využití.

Základní suroviny na libečkové pesto

Libečkové pesto je aromatičtější alternativou k tradičnímu bazalkovému pestu. Tento recept má jedinečnou chuť a jestli nedáte na libeček dopustit, rozhodně si libečkové pesto připravte. Co vše budete potřebovat?

  • 2 hrnky libečkových listů
  • 2 stroužky česneku
  • 200 ml slunečnicového či olivového oleje
  • sůl a pepř dle chuti
  • 120 g slunečnicových semínek, nebo vlašských ořechů (nemusí být)

Zdroj: Shutterstock Příprava libečkového pesta krok za krokem

1. Libečkové listy operte a osušte.

2. Do mixéru dejte libeček, česnek, semínka či ořechy a olej. Mixujte do hladka.

3. Dle chuti do pesta přidejte sůl a pepř.

4. Pokud se vám zdá pesto příliš husté, můžete do něj přidat víc oleje.

Hotové libečkové pesto plňte do uzavíratelných sklenic. Aby vám vydrželo déle, zakápněte jej centimetrovou vrstvou oleje. Libečkové pesto následně zavíčkujte a skladujte v lednici.

Zdroj: Shutterstock Použití libečkového pesta ve studené i teplé kuchyni

Libečkové pesto má velmi široké uplatnění. Hodit se vám bude jak ve studené, tak teplé kuchyni. Smíchat jej můžete například s hotovými těstovinami nebo noky, které zkuste doplnit ještě o čerstvé bylinky a sýr. Pro zvýraznění chuti můžete libečkové pesto přidávat také do hustých krémových polévek nebo omáček, skvělé je také pod maso nebo do karbanátků.

Jak dále využít libečkové pesto? Přidávejte jej do pomazánek všeho druhu, ale také do dipů k masu či rybám. Chutnat vám bude také na opečeném toustu nebo rozpečené bagetce, kterou stačí doplnit třeba o rajčata a mozzarellu. Báječná večeře bude na světě.

Libečkové pesto, jehož příprava je velmi rychlá a jednoduchá, přinese do vaší kuchyně novou dimenzi chuti. Nebojte se s tímto receptem experimentovat a objevovat nové lahodné kombinace. Zkuste přidat libečkové pesto do svého jídelníčku a nechte se okouzlit jeho výraznou chutí, která je nezapomenutelná.

Zdroj: Magazin.recepty.cz, Toprecepty.cz
Autor:
Publikováno: 28. 5. 2024 10:36 Nahlásit obsah