Chtěla, aby její děti začaly po sobě uklízet. Její trik teď sdílí matky po celém světě

Chtěla, aby její děti začaly po sobě uklízet. Její trik teď sdílí matky po celém světě Zdroj: www.shutterstock.com

Asi každá máma ví, že starost o děti a domácnost je zápřah na plný úvazek. A co teprve, pokud těch dětí máte víc?! Jednu z maminek už začalo štvát, že musí po svých dětech neustále uklízet nepořádek a rozhodla se s tím něco udělat.

Snad každá maminka si dokáže představit, jaký nepořádek dokáže během chvíle dítě udělat. Jessica McGinty má děti tři a přiznává, že jakmile se tihle tři ďáblíci pustí do hraní, má celý zbytek dne co uklízet. Děti sice baví hra, do uklízení se ale již příliš nehrnou a Jessica si již nevěděla rady.

Jessica už nevěděla, jak své děti naučit uklízet. Zdroj: mishmashmoments - Facebook

Nedávno se však na svém facebookovém profilu pochlubila s geniálním nápadem, díky kterému si děti hračky každý večer uklidí.

Celý nápad je prostý – ke stěně si připravila několik kbelíků. Pokud během dne nebo během úklidu narazí na nějakou neuklizenou hračku, hodí ji do kbelíku. S dětmi pak uzavřela dohodu, že pokud si děti do večerky hračky z kbelíku neodnesou, letí do popelnice.

TIP: Jak mít kuchyň uklizenou co nejrychleji? Přečtěte si, jak na to, v našem článku.

Jessiky příspěvek sdílelo už více než 25 000 lidí a většina z nich se shoduje, že jde o skvělý nápad, který jde využít nejen na děti, ale třeba i na nepořádné partnery.

Pokud si děti hračky neuklidí, skončí v popelnici. Zdroj: mishmashmoments - Facebook

Našli se samozřejmě tací, kteří si stěžují na to, že vyhazuje hračky do popelnice. Jessica je však uklidnila, ať berou celou situaci více s humorem. Předpokládá totiž, že už samotná pohrůžka je dostatečný důvod, aby si děti šly hračky uklidit.

A co si o tomto nápadu myslíte vy? Uklízí si vaše děti po sobě nebo po nich musíte uklízet sama? Napište nám do komentářů.

Autor:
Publikováno: 11. 1. 2019 10:00 Nahlásit obsah