Matka, která se vymyká standardům rodičovství: Její syn má 5 let a stále jej kojí

Matka, která se vymyká standardům rodičovství: Její syn má 5 let a stále jej kojí Zdroj: dailymail.co.uk

Každý rodič má právo vychovávat své dítě podle vlastních představ o tom, co je a co není správné. Už od dětství si v sobě určité střípky, které v nás zanechali rodiče, nosíme, a jakmile se nám narodí náš vlastní potomek, tyto poznatky aplikujeme do výchovy zcela přirozeně.

Ovšem to, jak své děti vychovává 33letý Matt a 32letá Adele Allen z Brightonu je opravdu velmi netradiční. Dle slov těchto rodičů jejich 5letý Ulysses a jeho roční sestřička Ostara nikdy nebudou chodit do klasické školy. Způsob jakým budou své děti vzdělávat, chtějí převzít do vlastních rukou. Chtějí se svými dětmi trávit více času v přírodě a naučit je komunikovat jak se zvířaty, tak i s rostlinami.

Zdroj: dailymail.co.uk Matt a Adele se také rozhodli, že své děti nebudou očkovat a ani s nimi pravidelně docházet k dětskému lékaři. Tuto svou zásadu porušili jen jednou a to tehdy, když Ulysses dostal astmatický záchvat. Kromě těchto neobvyklostí matka svého 5letého syna do dnešního dne stále kojí.

Zdroj: dailymail.co.uk „Ulyssese ještě stále kojím. Ale tím, že se nám narodilo miminko, jsme to museli omezit a tím jsme dospěli k vzájemnému pochopení. Je to čistě na něm, kdy se rozhodne, že chce s kojením skončit. Je to pro nás naprosto přirozené, něco jako objetí,“ svěřila se Adele.

TIP: Ulysses není nejstarším kojeným dítětem. Pokud vás zajímá příběh 9leté dívky, kterou také matka stále kojí, můžete si jej přečíst zde.

Tento alternativní přístup k životu se však u dvojice neobjevil až po narození dětí, ale podobně přistupovali k samotnému těhotenství a porodu. Způsob života, kterým Matt a Adele žijí, se nazývá off-grid, při kterém je kladen důraz na svobodu a omezování vymožeností dnešní moderní doby.

Zdroj: dailymail.co.uk I samotný porod pro mnoho z nás probíhal velmi netradičním a dá se říct i riskantním způsobem. Adele obě dvě své děti rodila doma, bez přítomnosti lékaře či sestry, jen se svým manželem. A proč se vlastně k něčemu takovému uchýlili? K moderní medicíně a celkově k tomuto světu nemají příliš důvěru, chtějí své potomky vychovávat k úplné soběstačnosti někde ve Střední Americe, kde by si postavili dům s velkým pozemkem, na kterém by pěstovali potraviny, a jejich děti by tam mohly žít v souladu s přírodou.

Autor:
Publikováno: 30. 1. 2019 10:00 Nahlásit obsah