Naděždu Bušujevu matka věznila 26 let, aby ji ochránila před vnějším světem. Ani teď však svůj život změnit nechce

Naděždu Bušujevu matka věznila 26 let, aby ji ochránila před vnějším světem. Ani teď však svůj život změnit nechce Zdroj: Ladbible.com

Ruskem hýbe skandál, ke kterému došlo na venkově poblíž města Nižnij Novgorod. 42letou Naděždu Bušujevu zde držela její matka pod zámkem celých 26 let. Naděžda byla zavřená v domě od roku 1994, kdy vyšla školu. A to s výjimkou roku 2006, kdy musela zavítat k lékaři.

Sociální pracovníky nikdy nepustily dovnitř domu

42letá Naděžda Bušujeva by v domě své matky Taťány, nacházejícím se v okresu Vachovsky v Nižním Novgorodu, pravděpodobně zůstala až do konce svého života. Její matka Taťána však v roce 2020 onemocněla a musela do nemocnice. Jak vůbec probíhal šokující příběh těchto dvou žen? 

Naděždu její matka držela pod zámkem v letech 1994 až 2020. Celý případ sledovali sociální pracovníci, se kterými obě ženy komunikovaly pouze přes zavřené dveře a nikdy je nepustily dovnitř domu. 

Zdroj: Ladbible.com “Náš sociální pracovník je velmi často navštěvoval, ale nikdy jej nenechaly vejít do domu. Taťána dostávala důchod, dávky a potraviny. Opakovaně jsme nabízeli vystavení vnitrostátního pasu pro její dceru Naděždu, což ale odmítala,” popisuje vedoucí místní sociální správy Larisa Michajeva.

Naděžda jedla kočičí konzervy a plesnivý chleba

Dnes 42letá žena Naděžda vyšla z domu pouze jednou v roce 2006. Na klinice se musela kvůli svému psychickému stavu podrobit lékařskému vyšetření. Lékaři následně uznali, že duševní stav Naděždy i její matky Taťány je v normě a že nejsou psychické nemocné. Úřady proto nemohly jednat a musely nechat dále žít Naděždu uvnitř domu s její matkou.

Zdroj: Ladbible.com A proč Naděžda nikdy neodešla? Její matka Taťána jí stále vtloukala do hlavy, že ji drží doma pro její vlastní dobro a že vnější svět je zlý. I sama Naděžda posléze uvěřila tomu, že je pro ni příliš nebezpečné opustit dům. Aby přežila, musela jíst kočičí konzervy, plesnivý chleba a zkažené jídlo. “Kočky, které matka doma chovala, měly víc práv než já,” uznala později Naděžda.

Minimálně deset let se nemyla

Naděžda dříve žila pouze ze sociálních dávek své matky. Když se kvůli její hospitalizaci ocitla v domě sama, zůstala bez peněz. I když se bojí vnějšího světa, zavítala na úřad místní samosprávy. Zde požádala o práci a vydání ruského vnitrostátního pasu, aby si mohla nárokovat všechny sociální výhody. 

Zdroj: Ladbible.com Úředníci byli zanedbaným stavem Naděždy šokováni. Byla špinavá, otrhaná, měla zavšivené a zdredovatělé vlasy a dle svých slov se údajně celých deset let nemyla. Ještě horší pohled se jim naskytl, když zavítali k Naděždě domů. V domě našli nejen velký nepořádek a hromadu odpadků, narazili i na potkany a mrtvé kočky. 

Naděžda nemá potřebu cokoliv měnit

Když se následně Naděždy zeptali, proč z tohoto prostředí neodešla dřív, její odpověď je šokovala. “Kam bych šla? Nikoho neznám a nikde jsem nebyla od té doby, co jsem dokončila školu,” odpověděla upřímně 42letá žena.

Zdroj: Ladbible.com

Ruské úřady momentálně Naděždu přesvědčují, aby změnila svůj způsob života. Naděždě prý stále vyhovuje stávající způsob jejího bytí a nemá potřebu cokoliv měnit. "Je velmi obtížné pomáhat lidem, kteří jsou podle lékařských zpráv duševně zdraví, a nutit je k jinému vnímání života, pokud to oni sami nechtějí,” dodává vedoucí sociální správy Larisa Michajeva.
Autor:
Publikováno: 28. 7. 2020 13:03 Nahlásit obsah