Pražské baby-unfriendly bistro vydalo vlastní návštěvní řád pro děti a jejich rodiče. Někteří lidé jsou pobouření, jiní souhlasí

Pražské baby-unfriendly bistro vydalo vlastní návštěvní řád pro děti a jejich rodiče. Někteří lidé jsou pobouření, jiní souhlasí Zdroj: Shutterstock

Velký poprask na sociálních sítích vzbudil speciální návštěvní řád, který vydalo jedno pražské bistro. Tento podnik, který napsal vlastní pravidla pro děti a rodiče z řad hostů, otevřeně přiznal, že je baby-unfriendly. Návštěvní řád tohoto bistra některé zvedl ze židle, jiní s ním zase souhlasí.

Malé děti v bistrech, kavárnách a restauracích patří ke kontroverzním tématům, na které má každý z nás jiný názor. Některým lidem kojenci, batolata a neposedné malé děti v těchto podnicích vyloženě vadí a ruší je, jiní jejich přítomnost přejdou v klidu.

Řada podniků se označuje jako baby-friendly a jsou proto vyhledávané rodiči s malými ratolestmi. A pak je tu jedno pražské bistro, které se veřejně přiznalo k tomu, že je baby-unfriendly.

“Věřte nám, že máme rádi jak děti, tak zvířata. ALE:  Jsou místa, která jsou pro děti uzpůsobená - to my nejsme. Jsou místa, kde se musíte s dětmi uzpůsobit vy -  to my jsme. Obecně jsme u nás baby-unfriendly,” vysvětlili na Instagramu majitelé bistra Marthy's Kitchen v Praze 2, kteří zveřejnili vlastní návštěvní řád pro děti a jejich rodiče.

Majitelé bistra ve svém postu vysvětlili, že do jejich podniku děti a rodiče rozhodně nemají zákaz vstupu. Pouze požadují slušné a respektující rodiče, kteří se budou držet stanovených návštěvních pravidel.

“Víme, že většina hostů se chce u nás v klidu najíst a zrelaxovat, proto pochopitelně hájíme zájmy většiny. Ze zkušenosti i víme, jak tenký led dítě v restauraci je, proto v případě nerespektu vypneme pod příspěvkem komentáře. Nevedeme diskuzi, jasně žádáme o dodržování našich pravidel, proto si prosím naše pravidla přečtěte. Děkujeme za respekt i pochopení,” dodali majitelé bistra na svém instagramovém účtu.

Zdroj: Shutterstock Diskuse o vhodnosti či nevhodnosti jejich návštěvního řádu se vzápětí strhla zvláště na Twitteru a Facebooku, kde se lidé rozdělili na dva tábory. Jedni tento návštěvní řád berou jako diskriminaci rodičů s dětmi, jiní s ním naprosto souhlasí.

Tak jo, já k tomu něco napíšu, protože je vás tolik, kdo mi posíláte něco k té “aféře Marthy’s Kitchen…” Jen to možná bude něco jiného, než čekáte. Mně totiž na celé té věci vůbec nepřijde nejhorší to, že nějaký podnik si vybírá, koho obslouží - na to má jistě právo, ačkoli kdyby stejný text napsal třeba o lidech handicapovaných, LGBT+ nebo jiné barvy pleti, nejspíš by se strhla velká vlna všeobecného odsouzení. Jenomže děti, to nejsou lidi, že jo. Zkuste si v textu Marthy's Kitchen nahradit slovo “děti” třeba slovem “blonďatý člověk” a sledujte vaše reakce… Takže: já osobně respektuju, že si někdo určí, koho chce obsluhovat, nicméně způsob, jakým tento podnik své preference sdělil, pro mě znamená jediné: nemám zájem jej navštívit ani bez dětí,” vyjádřila se ke kauze na své facebookové stránce Děti jsou taky lidi Zdeňka Šíp Staňková.

A jaký názor máte na celou kauzu vy? Napište nám do komentářů, co si o tom myslíte.

Zdroj: Instagram.com/marthyskitchen, Facebook.com/detijsoutakylidi, Twitter.com 
Autor:
Publikováno: 28. 3. 2023 14:43 Nahlásit obsah