Takto vypadá skutečné mateřství: Maminka nafotila pomocí selfie tyče svůj běžný den s miminkem

Takto vypadá skutečné mateřství: Maminka nafotila pomocí selfie tyče svůj běžný den s miminkem Zdroj: Shutterstock.com

Úloha novopečených maminek bývá velmi často podceňována. Mateřská dovolená však rozhodně není dovolená a maminka malého dítěte se přes den mnohdy vůbec nezastaví. Tuto skutečnost potvrzuje i Julija Skorobogatova, která v průběhu jednoho dne nafotila pomocí selfie tyče svůj život s malým miminkem. A rozhodně to nebyla procházka růžovým sadem.

Selfíčka dokumentují každodenní starost o několikaměsíční batole

Julija Skorobogatova je nejen dvojnásobná maminka, ale také profesionální fotografka, která žije v Moskvě. Když byla se svou druhou dcerkou Vasilisou na mateřské dovolené, cítila se na pokraji sil. „Moji přátelé to ale zlehčovali. Říkali, že žena na mateřské nedělá vůbec nic, prostě jenom hlídá dítě. Tak jsem se jim rozhodla ukázat, jak je tomu ve skutečnosti,“ popisuje Julija.

Zdroj: Jskorobogatova.com Tato žena nafotila náročný den maminky, která se stará o několikaměsíční batole. Jelikož neměla čas a energii na profesionální fotky, sáhla po mobilu a selfie tyči. Vznikla tak úžasná série fotek, která měla po online zveřejnění okamžitý virový dosah.

„Těmito fotkami jsem chtěla ukázat ženám, které plánují mateřství, skutečnou realitu. Navíc jsem chtěla vzkázat dalším mladým maminkám s malými dětmi, že v tom nejsou samy a že je nás víc,“ přiznává Julija.

Zdroj: Jskorobogatova.com Na fotkách sami vidíte, že se Julija od rána do večera vůbec nezastaví. Její den začíná někdy až v devět hodin, někdy ale už v pět ráno – a to podle toho, kdy se její malá dcerka vzbudí. Den za dnem přitom ubíhá úplně jednotvárně. To, že je víkend Julija pozná pouze podle toho, že má doma manžela.

Zdroj: Jskorobogatova.com

Péče o malé dítě má několik nepsaných pravidel

Život s malým dítětem má zkrátka spoustu nepsaných pravidel, která zná snad každá žena na mateřské. Zaznamenala je na svých fotkách i Julija. O která jde konkrétně?

1. Dítě dostane snídani jako první.

2. Maminka není nikdy sama. A to ani na záchodě nebo v koupelně.

3. Pokud jde o osobní hygienu maminky, základní věci jako česání vlasů a čištění zubů musí zvládnout opravdu rychle. Na ostatní kosmetické procedury není čas.

Zdroj: Jskorobogatova.com 4. Péče o dítě je stereotypní rutina s pravidelným režimem. Maminka, která se stará o malé dítě, se musí navíc neustále soustředit, aby něco nezanedbala.

5. Kromě péče o dítě musí maminka zvládat i všechny domácí práce. Proto dokáže dělat víc věcí naráz.

6. Novopečená maminka trpí nedostatkem spánku a má pouze minimum času na odpočinek.

7. Když si chcete zapnout počítač a u aktivního batolete vyřídit alespoň e-mail, obvykle máte smůlu.

Zdroj: Jskorobogatova.com

Nedostatek ocenění ze strany rodiny a přátel

Fotky Julije Skorobogatové dokazují, že mladé maminky, které pečují o velmi malé děti, fungují přes den takřka nonstop. I přes jejich náročnou a velmi hektickou práci je však trápí nedostatek ocenění ze strany rodiny, přátel i cizích lidí. Právě Julijina selfíčka dokazují, že mateřství rozhodně není žádná sranda a vyrovná se i velmi náročnému zaměstnání.

Zdroj: Jskorobogatova.com „Myslím se, že můj projekt byl úspěšný. Moje fotky, které se začaly po internetu šířit rychlostí blesku, totiž vyvolaly obrovskou debatu o reálném mateřství a o tom, co ve skutečnosti zažívají ženy na mateřské. Právě toho jsem chtěla svým projektem dosáhnout,“ říká na závěr Julija.

Autor:
Publikováno: 26. 8. 2019 12:10 Nahlásit obsah