Věci, které by měl každý otec naučit svého syna!

Věci, které by měl každý otec naučit svého syna! Zdroj: Shutterstock.com

Ačkoliv si může spousta lidí myslet, že matky hrají ve výchově dětí tu nejdůležitější roli, existují věci, které otcové dokážou vysvětlit a naučit mnohem lépe. Zvláště pokud jde o syna. Jen zavzpomínejte – chlapec je v mateřské škole a i na základní škole pod dozorem z velké části jen žen, což tedy znamená, že mu může chybět mužský pohled na svět.

Zde je seznam 8 věcí, které se syn může naučit jen a pouze od svého otce:

Naučte ho, že je důležité umět vyhrávat ale i prohrávat

Když opomineme kamarády, kdo je tím nejlepším parťákem při nejrůznějších soutěžích a hrách? No přece táta! A právě prostřednictvím těchto her vaše dítě získá chuť vyhrávat a také pocit toho, jak moc po vítězství touží. Navíc hry jsou pro otce skvělou příležitostí svému synovi ukázat, že v životě jsou prohry a porážky nevyhnutelné. Vysvětlete mu, že pokud spadne, nejdůležitější je se zvednout a pokračovat dál a nenechat se od svého cíle odehnat.

Naučte ho, jak se správně chovat k ženám

Pochopitelně i maminky mohou svým synům vysvětlit, jak se mají k dívkám a později k ženám chovat, ale ruku na srdce, od tátů se to přeci jen poslouchá o něco lépe. Dospívající chlapec by se neměl dovídat o ženách od svých kamarádů anebo z internetu, ale právě od svého otce. Vezměte svého syna, když půjdete své ženě kupovat květiny. Chovejte se k ženám galantně a věřte nám, i on se později k nim bude chovat naprosto stejně.

Zdroj: Shutterstock.com

Promluvte si s ním o lásce

Tento bod je pokračováním bodu předchozího. Až přijde ten správný čas, sedněte si se svým synem a povyprávějte mu o lásce, o tom, jaký názor na ni máte vy a jak ji vnímáte. Pro dopívajícího chlapce to budou cenné rady do života. Je důležité se mu naprosto otevřít a povědět mu, že není potřeba nikam spěchat a je mnohem lepší počkat na dívku, se kterou si bude jistý, že je to to pravé, že ONA je ta pravá. Uvidíte, že najednou bude vaše vzájemná důvěra na naprosto jiném bodu.

Naučte ho bránit se

Otec je jediný člověk, který může naučit svého syna být silnou osobností, která bude za svými názory stát a bude vědět, co je správné a co ne. Může ho naučit, kdy je lepší na provokace nereagovat a klidně odejít pryč a tím se vyhnout nepříjemné konfrontaci. Každý otec by měl svého syna naučit, že laskavost není slabost, spíše naopak.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 21. 7. 2017 12:22 Nahlásit obsah