Kategorie Štědrý den

Článek
Otevírací doba o vánočních svátcích 2023: Kdy bude otevřeno a kdy zase zavřeno?
Otevírací doba o vánočních svátcích 2023: Kdy bude otevřeno a kdy zase zavřeno? Plánujete nákupy, a proto byste chtěli vědět, jak bude otevřeno o vánočních svátcích 2023? Máme pro vás informace, které se týkají otevírací doby na Vánoce 2023, ale také na první svátek vánoční 25. prosince a druhý svátek vánoční 26. prosince. Kdy tedy budou mít obchody v Česku během vánočních svátků 2023 otevřeno, a kdy zavřeno?
Článek
Otevírací doba na Vánoce 2022: Jak budou mít obchody otevřeno a kdy budou zavřené?
Otevírací doba na Vánoce 2022: Jak budou mít obchody otevřeno a kdy budou zavřené? Zajímá vás otevírací doba obchodů o Vánocích 2022? Máme pro vás informace o otevírací době obchodů 24. 12., 25. 12. a 26. 12. Kdy budou mít obchody v Česku během vánočních svátků omezenou otevírací dobu a kdy budou mít úplně zavřeno?
Článek
Co na Štědrý den k obědu? Máte několik možností
Co na Štědrý den k obědu? Máte několik možností Štědrovečerní večeře - to je tradičně rybí polévka a smažený kapr s bramborovým salátem. Jenže, co na Štědrý den k obědu? Jestliže se chcete po celý 24. prosinec postít až do štědrovečerní večeře, abyste viděli zlaté prasátko, vsaďte na bezmasá jídla. Pro inspiraci přinášíme několik tipů na oběd na Štědrý den.
Článek
Odkud se vzal adventní věnec a jaký je jeho pravý význam?
Odkud se vzal adventní věnec a jaký je jeho pravý význam? A po roce to tu máme zase. Blíží se advent, který nám bude odpočítávat posledních pár týdnů do Štědrého dne. S adventem se pak pojí mnoho vánočních tradic, z nichž jednou z nich je zapalování svíček na adventním věnci. Odkud se však tato tradice vzala a proč vlastně svíčky zapalujeme?
Článek
Věštění na Štědrý den: Svou budoucnost poznáte z polínek, jablečné slupky i vykvetlé barborky
Věštění na Štědrý den: Svou budoucnost poznáte z polínek, jablečné slupky i vykvetlé barborky Štědrý den je magickou dobou, která se v minulosti pojila s věštěním budoucnosti. Naši předkové se během celého 24. prosince oddávali úkonům, v nichž se odrážely staré pohanské obyčeje. Věštění na Štědrý den jim umožnilo nahlédnout pod pokličku toho, co je v budoucnu čeká. Předpovědět budoucnost si zkuste podle vánočního věštění i vy.
Článek
Co se nesmí dělat na Štědrý den: Neperte prádlo ani nepište milostné dopisy
Co se nesmí dělat na Štědrý den: Neperte prádlo ani nepište milostné dopisy Ke Štědrému dnu se vztahuje spousta tradic, které se snažíme rok co rok dodržovat. Některé pověry nám ovšem říkají nejen, co bychom měli dělat, ale také, kterým činnostem bychom se měli 24. prosince rozhodně vyhnout. Pokud tedy nechcete, aby se vám v příštím roce lepila smůla na paty, které činnosti jsou pro vás o Vánocích striktně zakázané?