Kategorie Svatomartinská husa

Článek
Lucie Borhyová má dokonalou postavu, i tak ráda zhřeší: O víkendu si pochutnala na svatomartinské huse
Lucie Borhyová má dokonalou postavu, i tak ráda zhřeší: O víkendu si pochutnala na svatomartinské huse Tisícovky Čechů zavítaly o víkendu do restaurací, aby si zde pochutnaly na svatomartinské huse. Tuto tradiční pochoutku si nenechala ujít ani oblíbená moderátorka Lucie Borhyová. Tato krásná žena má i po dvou dětech dokonalou figuru, za kterou vděčí nejen přírodě. Jak ale ukázala na Instagramu, také ona sem tam ráda zhřeší.
Článek
Bramborové lokše: Chutnají k svatomartinské huse i na sladko
Bramborové lokše: Chutnají k svatomartinské huse i na sladko Lokše neboli šumpále, přesňáky či etrepláky. Těmito názvy označujeme placky připravované z vařených brambor, které se v tuzemsku dělají už po generace. Bramborové lokše si můžete dopřát nejen k svatomartinské huse. Tato pochoutka našich prababiček vás dostane i na sladko. Třeba se švestkovými povidly nebo sypaná mákem a cukrem.
Článek
Svatomartinská husa: Jaká je tradice této pochoutky a jak na nejlepší recept
Svatomartinská husa: Jaká je tradice této pochoutky a jak na nejlepší recept Ke svátku svatého Martina, který každoročně slavíme 11. listopadu, se váže spousta tradic. Kromě toho, že by měl svatý Martin přijet na bílém koni, popíjíme svatomartinské víno a pochutnáváme si na svatomartinské huse s knedlíkem a se zelím. Chcete znát recept na nejlepší svatomartinskou husu? Máme jej pro vás.
Článek
Znáte všechny svatomartinské tradice? Svatý Martin přijíždí na bílém koni 11. 11., nesmí chybět husa, rohlíčky ani víno
Znáte všechny svatomartinské tradice? Svatý Martin přijíždí na bílém koni 11. 11., nesmí chybět husa, rohlíčky ani víno Ačkoliv se ani letos na svatého Martina sněhu nedočkáme, 11. listopad je přelomovým datem. Symbolizuje totiž konec podzimu a příchod zimy. K svatomartinským tradicím nemyslitelně patří svatomartinská husa a svatomartinské víno, ale také svatomartinské rohlíčky. Jaké mají tato tradiční jídla vůbec význam?