Toužíte po vlasech plných objemu? Poradíme vám, jak na to

Toužíte po vlasech plných objemu? Poradíme vám, jak na to Zdroj: Shutterstock.com

Pokud vám příroda příliš nenadělila a máte jemné vlasy se sklonem k plihnutí, rozhodně se nevzdávejte. Jelikož jsou krásné, lesklé a zdravé vlasy plné objemu korunou krásy, i vy máte několik možností, jak své hřívě dodat na objemu. Pomůžou vám k tomu nejen stylingové přípravky. I další triky zajistí, že budete vypadat skvěle po celý den.

O mega objemu vlasů sní snad každá žena. Jestli máte od přírody husté a zdravé vlasy, tento problém se vás jistě netýká. Jestli se ale trápíte jemnými a řídkými vlasy, které snadno splihnou, dosáhnout kýženého objemu vám už dá pořádnou práci. Jak tedy na to?

Základem objemu je správný střih a barva vlasů

Správný střih vlasů je opravdu základ, a to zvlášť pro majitelky jemných a řídkých vlasů. V tomto případě zapomeňte na vlasy do půlky zad. Platí naopak, že čím kratší střih zvolíte, tím budou mít vaše vlasy opticky větší objem.

Vhodný je pro vás účes po ramena, mikádo i postupně sestříhané vlasy. Řídkým vlasům lichotí obzvlášť světlé barvy. Vsaďte klidně na blond nebo světle hnědou. Naopak omezte velmi tmavé odstíny, těmi byste zbytečně svůj typ vlasů vyzdvihla.

Zdroj: Shutterstock.com

Správné mytí vlasů: Zvolte šampon pro objem

Abyste dosáhla vytouženého objemu, při mytí vlasů používejte pouze šampon, který je speciálně určený pro objem. Od jiného typu šamponu dejte raději ruce pryč. Právě šampon na objem vyniká lehkým složením, díky kterému vaši hřívu nadzvedne, ale nezatíží.

Při šamponování se držte kréda, že méně je někdy více. Při každém mytí šampon použijte celkem dvakrát. Vždy si do dlaně kápněte tohoto přípravku ideálně ve velikosti vlašského oříšku.

Kondicionéry? Používejte je jenom velmi opatrně

Pokud se nechcete vzdát kondicionérů, používejte je jenom velmi opatrně. Vždy si vyberte kondicionér určený speciálně pro objem. Dejte si jej ovšem do vlasů pouze minimum, v opačném případě hrozí, že budete mít splihlé vlasy tak, že u s tím vážně nepůjde nic udělat.

Zdroj: Shutterstock.com

Bez pěnového tužidla a fénu ani ránu

Po umytí si vlasy zabalte do ručníku, který odsaje přebytečnou vodu. Následně si hřívu pročešte a naneste do ní rovnoměrně po celé délce (od kořínků po konečky) menší množství pěnového tužidla.

Vlasy si nechte ještě chvíli proschnout, poté si je začněte fénovat. Abyste vytvořila opravdu velký objem, není od věci, když si své vlasy budete fénovat v předklonu a přes kulatý kartáč.

Finální styling: Zajistí vlasům objem po celý den

Finální styling je pro objem vašich vlasů opravdu důležitý, a proto byste ani jej neměla příliš zanedbávat. Stylingové přípravky však používejte s mírou, jejich nadměrné množství vám opravdu mega objem nezaručí.

Rozhodně už nepoužívejte další pěnové tužidlo, anebo své vlasy netupírujte. Stačí, když svou vyfoukanou hřívu postříkáte lakem pro objem. Své vlasy si lakujte v předklonu, poté si je hoďte dozadu a opět je přestříkejte. Lak na vlasy určený speciálně pro objem vaše vlasy neslepí a zajistí jim maximální nadýchanost po celý den.

Autor:
Publikováno: 17. 5. 2019 12:00 Nahlásit obsah