Trendy účesy roku 2021: V kurzu je mikádo, vlasy po ramena i pixie střih

Trendy účesy roku 2021: V kurzu je mikádo, vlasy po ramena i pixie střih Zdroj: Shutterstock.com

Příchod nového roku je pro spoustu žen vhodnou příležitostí k tomu, aby změnily účes. I v roce 2021 je jenom na vás, jakou novou barvu a střih si vyberete. Pro inspiraci přinášíme trendy účesy roku 2021. Co v letošním roce poletí? Krátké i středně dlouhé mikádo nebo vlasy po ramena. Čím bude váš účes extravagantnější, tím lépe.

V hlavní roli mikádo: Nejtrendy účes roku 2021

Máte za to, že mikádo dávno odvál čas? Rozhodně tomu tak není a tento střih vlasů bude vévodit i roku 2021. V kurzu je krátké, ale i středně dlouhé mikádo. Vlasy v tomto střihu si ovšem nežehlete, a nechte jim naopak přirozenou strukturu. Pokud to typ vašeho obličeje dovolí, můžete mikádo doplnit také ofinou.

Vrstvené mikádo přeje vlasům různých délek

Mikáda vládnou roku 2021 v různých délkách a střizích. Jsou kratší a delší, rovné i vlnité. V letošním roce bude oblíbené také vrstvené mikádo, které je na rozdíl od tupých linií a geometrických tvarů velmi měkkým střihem. Vrstvené mikádo dodává i jemným vlasům hloubku, texturu a větší objem.

Krátký sestřih pixie: Účes pro odvážné ženy

Rozhodla jste se, že v roce 2021 půjdete nakrátko? Vyzkoušejte sestřih pixie, který vévodí vlasovým trendům letošního roku. Tento účes, který vás omladí a osvěží, v minulosti proslavila modelka Twiggy. Nosila jej i modelka Kate Moss nebo herečka Anne Hathaway.

Roku 2021 ovládnou vlasy po ramena

Snažíte se už nějakou dobu pěstovat vlasy, ale nedaří se vám to? V roce 2021 si přestaňte dělat vrásky. In totiž nejsou velmi dlouhé vlasy, ale vlasy ostříhané do délky po ramena. Tento účes můžete oživit například delší rozdělenou ofinu, krátkou klasickou ofinou nebo patkou.

Delší ofina rozdělená uprostřed: Proč ne?

Na místo klasické rovné ofiny uděláte v roce 2021 větší parádu s delší ofinou rozdělenou uprostřed. Tento druh ofiny se hodí k vlasům různých délek. Sluší mikádu i vlasům po ramena. Ofina rozdělená uprostřed je nenáročná na údržbu. Když vám začne růst, pěkným způsobem může ohraničit váš obličej.

Patka v roce 2021 hlásí velký návrat

Nelíbí se vám ofina rozdělená uprostřed, tzv. curtain bangs? V tom případě vám určitě lépe sedne další vlasový trend roku 2021, kterým je patka zažívající velký comeback. Kratší vlasy střižené na čelem a česané na pravou či levou stranu byly velmi trendy kolem roku 2000. V roce 2021 je patka zpátky a hodí se takřka ke všem účesům - od krátkých střihů až po ty delší.

Autor:
Publikováno: 11. 1. 2021 11:24 Nahlásit obsah