Kategorie Velký pátek

Článek
Kdy budou Velikonoce 2023? Spousta lidí chce také vědět, jak vycházejí velikonoční prázdniny a jak jsou otevřené obchody
Kdy budou Velikonoce 2023? Spousta lidí chce také vědět, jak vycházejí velikonoční prázdniny a jak jsou otevřené obchody Velikonoce jsou pohyblivým svátkem, který každoročně vychází na jiné období. Chcete vědět, kdy budou Velikonoce 2023? Přinášíme jejich přesné datum a také vám upřesníme, kdy se mohou školáci a studenti těšit na velikonoční prázdniny 2023 a jak budou o Velikonocích 2023 otevřené obchody.
Článek
Velký pátek: Pověry a tradice spojené s tímto dnem
Velký pátek: Pověry a tradice spojené s tímto dnem K Velkému pátku se váže spousta lidových pověr a tradic, které vycházejí z toho, že se jedná o den ukřižování Ježíše Krista a o den symbolického držení smutku. Co se tedy nesmí na Velký pátek dělat, a co je naopak povoleno?
Článek
Otevírací doba Velikonoce 2022: Kdy obchody zavřou a kdy budou mít otevřeno?
Otevírací doba Velikonoce 2022: Kdy obchody zavřou a kdy budou mít otevřeno? Otevírací doba během Velikonoc je pro mnohé z nás velkou neznámou. Víte, kdy budou mít v roce 2022 v Česku obchody během velikonočních svátků otevřeno a kdy musí zavřít? Máme pro vás podrobný přehled, který vám na tyto otázky jednoznačně odpoví.
Článek
Kdy co péct na Velikonoce: Jidáše na Škaredou středu či Zelený čtvrtek, mazanec a beránka pak na Bílou sobotu
Kdy co péct na Velikonoce: Jidáše na Škaredou středu či Zelený čtvrtek, mazanec a beránka pak na Bílou sobotu Zajímá vás, kdy péct jidáše a kdy se pustit do pečení mazance a velikonočního beránka? Naši předkové dbali na to, aby o Velikonocích probíhala příprava tohoto sladkého pečiva podle tradic. Jidáše, mazanec i velikonoční beránek se proto vždy pekly v jeden určitý den.
Článek
Škaredá středa, Zelený čtvrtek a Velký pátek: Co v tyto dny dělat a čemu se vyhnout
Škaredá středa, Zelený čtvrtek a Velký pátek: Co v tyto dny dělat a čemu se vyhnout Velikonoce, to není pouze Červené pondělí, během kterého chodí kluci s pomlázkou koledovat a dostávají od dívek výslužku. Víte, co byste rozhodně neměli dělat na Škaredou středu nebo čemu byste se měli věnovat na Bílou sobotu? Provedeme vás velikonočními tradicemi a pověrami den po dni.