Kategorie Vitaminy a minerály

Článek
Jak oloupat granátové jablko, aby nestříkala šťáva? Chce to znát ten správný grif
Jak oloupat granátové jablko, aby nestříkala šťáva? Chce to znát ten správný grif Granátové jablko patří k oblíbeným druhům exotického ovoce, na kterém si pochutnáváme zvlášť v zimním období. Velkým problémem však bývá jeho loupání, se kterým si spousta lidí neví rady. Přinášíme proto tip na chytrý postup, jak oloupat granátové jablko, aby červená šťáva nestříkala všude kolem.
Článek
Jak poznat sladké a šťavnaté pomelo? V obchodě si všímejte hlavně jeho slupky
Jak poznat sladké a šťavnaté pomelo? V obchodě si všímejte hlavně jeho slupky Kdo by nemiloval pomelo? Možná, že se vám už někdy stalo, že jste po jeho nákupu zažili velké zklamání. Čas od času se totiž stane, že pomelo, které si přinesete z obchodu domů, je bez chuti a vysušené. Zajímá vás, jakým způsobem poznáte skutečně dobré pomelo? Řiďte se následujícími tipy a pochutnáte si na sladkém a šťavnatém plodu.
Článek
Červená řepa je elixír zdraví. Přinášíme hlavní důvody, proč ji zařadit do svého jídelníčku
Červená řepa je elixír zdraví. Přinášíme hlavní důvody, proč ji zařadit do svého jídelníčku I když není červená řepa v Česku příliš oblíbená, vyplatí se, když ji zařadíte do svého jídelníčku. Pokud začnete tuto zdravou kořenovou zeleninu s červeno-fialovou dužinou pravidelně jíst, oplatí vám to stotisíckrát. Červená řepa totiž obsahuje cenný koktejl vitamínů, minerálů a dalších důležitých látek, které jsou doslova elixírem zdraví.
Článek
Vlašské ořechy příznivě ovlivňují naše zdraví. Jsou významným zdrojem omega-3, každý den si jich dopřejte celou hrst
Vlašské ořechy příznivě ovlivňují naše zdraví. Jsou významným zdrojem omega-3, každý den si jich dopřejte celou hrst Vlašské ořechy nepatří pouze do bábovek, moučníků nebo vánočního cukroví. Chcete-li udělat něco pro své zdraví, zobejte je pravidelně jen tak. Vlašské ořechy můžete rovněž přidávat do zeleninových salátů či ovesných kaší nebo si z nich připravit chutné pesto na těstoviny. Jaký je tedy hlavní zdravotní přínos tohoto druhu ořechů?
Článek
Mandarinky si dopřávejte nejen o Vánocích. Tento citrusový plod posiluje imunitu a jeho vůně vám zlepší náladu
Mandarinky si dopřávejte nejen o Vánocích. Tento citrusový plod posiluje imunitu a jeho vůně vám zlepší náladu Máte také spojenou vůni mandarinek s vánočními svátky? Toto citrusové ovoce nejen krásně voní, ale i výborně chutná. Má navíc co nabídnout našemu zdraví. Proto není od věci, když si budeme na mandarinkách pochutnávat nejen o Vánocích. Jaké jsou hlavní zdravotní benefity tohoto ovoce?