8 typů bolestí břicha - kde se objevují a co vlastně znamenají?

Bolest břicha v dolní části ve středu

Bolest při menstruaci jistě každá žena pozná a není potřeba jí více specifikovat. Pokud vás však bolí břicho jinak, než jak jste u sebe zvyklá, může jít o infekci močových cest a také i o projev cysty. Raději se proto objednejte ke svému gynekologovi, který vás důkladně vyšetří.

Zdroj: healthanddiytips.com

Bolest břicha v dolní části na pravé straně

Většinou za touto bolestí stojí jen fyzická zátěž. Pokud je však bolest čím dál silnější a silnější, může se jednat, jak již bylo napsáno, o zánět slepého střeva a je potřeba vyhledat lékařskou pomoc.

Zdroj: healthanddiytips.com

Bolest břicha v horní části na levé straně

V tomto případě jde o žaludeční potíže, vředy a dokonce i o zánět slinivky. Je vaše bolest intenzivní a během krátké doby se váš stav zhoršil? Může jít o žlučové kameny.

Zdroj: healthanddiytips.com

Bolest břicha v horní části na pravé straně

Bolest v této oblasti ve většině případů signalizuje jen nadbytek žaludečních kyselin, v některých případech se však může jednat i o vředy tenkého střeva.

Zdroj: healthanddiytips.com Je potřeba mít stále na paměti, že jakákoliv bolest břicha a především ta dlouhodobější, by se za žádných okolností neměla zanedbávat a přehlížet. Vždy je zapotřebí návštěva lékaře a následná léčba!

strana 2 / 2
Autor:
Publikováno: 15. 3. 2017 09:00 Nahlásit obsah