9 chytrých triků, díky kterým si nebudete muset umývat vlasy tak často

9 chytrých triků, díky kterým si nebudete muset umývat vlasy tak často Zdroj: Shutterstock

Efekt umytých vlasů bohužel příliš dlouho nevydrží a čím častěji si je umýváme, tím dříve k tomu opět dochází. Každodenním umýváním vlasů jsou totiž vlasové folikuly neustále stimulovány a právě ty způsobují, že jsou naše vlasy mastné.

Vyzkoušejte proto těchto devět triků, díky kterým vaše vlasy zůstanou krásně čisté několik dnů.

Používejte převařenou nebo filtrovanou vodu

Klasická voda z vodovodu je příliš trvá, což také ovlivňuje to, jak naše vlasy vypadají. Umývejte si vlasy tedy v převařené nebo filtrované vodě. Teplota, ve které byste si své vlasy měly umývat, by se měla pohybovat okolo 38°C.

Nezatěžujte je

Ačkoliv se snažíte dopřát vašim vlasům kvalitní péči, všeho moc škodí! Všechny produkty mohou spíše uškodit než pomoci, když nejsou požívány správně. Vlasové oleje jemně do vlasu vtírejte i několikrát týdně, ovšem spreje či séra by měla být používána jen v malém množství.

Nečesejte je příliš často a používejte hřeben

Když si vlasy češeme několikrát denně, vede to opět k aktivaci vlasových folikul. V důsledku toho se naše vlasy začnou ještě více mastit a my je musíme znovu umýt a koloběh začíná nanovo. Snažte se své vlasy česat jen výjimečně, maximálně 2–3x denně a raději používejte hřeben než kartáč.

Zdroj: Shutterstock

Přirozený styl

Jakékoliv příčesky či clip-in příčesky naše přírodní vlasy jen zatěžují a ničí. Pokud toužíte po krásných a především zdravých dlouhých vlasech, raději používejte přírodní kosmetiku a nezatěžujte je zbytečným fénováním a žehlením. Jednoduše musíte vyčkat a uvidíte, jak najednou porostou!

Používejte šampón bez sulfátů

I přesto, že se prokázalo, že sulfáty pro naše zdraví nejsou nebezpečné, trpí především naše vlasy, které jsou suché, splihlé a rychle se znečistí. Volte tedy raději přípravky, které sulfáty neobsahují. Sice nejsou tolik pěnivé, ale vaše vlasy je jistě ocení.

Nižší teploty

Nejlepší variantou je nepoužívat žádné vymoženosti, jako je fén, žehlička na vlasy nebo kulma. Na druhou stranu ale chápeme, že ne všechny z nás mohou ráno vyjít z domu tak, jak se probudily. Naštěstí existuje řešení - nižší teplota, kterou si nastavíte. Vysoké teploty způsobují, že žlázy na pokožce hlavy začnou produkovat více sekretu, který má pokožku ochránit. Mívejte tedy teplotu mezi 150–180°C, což je ideální teplota pro úpravu vlasů bez poškození. A nezapomeňte vždy použít ochranný sprej. 

Zdroj: Shutterstock

Peeling vlasové pokožky

O tom, že existují přípravky na peeling vlasové pokožky většina z nás ani neví ale opravdu je tomu tak. Peeling, stejně jako na pleti, pomáhá odstraňovat mrtvé buňky a nečistoty. Také dokáže posílit folikuly a stimuluje růst vlasů.

Vyměňte svůj polštář

Polštáře absorbují všechno, co si na vlasy aplikujete a především oleje. A to z nich dělá domov pro maligní bakterie, které našim vlasům škodí. Z toho důvodu vyperte tedy svůj povlak na polštář alespoň jednou týdně.

Chraňte své vlasy v zimě i v létě

V zimě noste čepice, v létě zase klobouky. Působením chladu či tepla pokožka produkuje více kožního mazu, který slouží jako ochrana. V důsledku toho se naše vlasy začnou od kořínků více mastit a konečky mohou být naopak příliš suché a lámavé. Je zapotřebí, abyste se o své vlasy staraly celoročně, ne jen v horkých měsících.

Autor:
Publikováno: 27. 4. 2022 07:55 Nahlásit obsah