Co s použitými čajovými sáčky? Přijdou vhod vaší pokožce, vlasům i domácnosti

Co s použitými čajovými sáčky? Přijdou vhod vaší pokožce, vlasům i domácnosti Zdroj: Shutterstock.com

Čajový sáček vám nemusí posloužit pouze k tomu, abyste si připravila šálek lahodného čaje. Vyluhovaný čajový pytlík rozhodně nepatří do koše. Můžete jej využít i dále. A to v péči o své tělo a vlasy nebo jako úklidový prostředek. Ženám se osvědčily hlavně vyluhované sáčky od černého a zeleného čaje a také od bylinek. Vyzkoušíte je i vy?

Trápí vás kruhy pod očima? Na problémová místa přiložte vyluhované sáčky

Použité sáčky od černého či heřmánkového čaje spolehlivě odstraňují kruhy a otoky pod očima. Stačí, když vyluhovaný sáček dáte na pár minut do ledničky nebo ještě lépe do mrazáku. Poté si jej přiložte alespoň na pět minut na oční víčka a celou oční oblast. 

Připravte si čajovou koupel: Zklidníte své tělo i mysl

Pokud se zrovna chystáte do koupele, vhoďte si do vany i několik použitých čajových sáčků.  Kromě černého a zeleného čaje v tomto případě můžete využít také čaje bylinkové. Prospějí totiž nejen vaší kráse, ale také vaší mysli.

Tip: Pokud chcete, aby čajová lázeň vaši pokožku zjemnila a hydratovala, použijte pouze vyluhované sáčky od zeleného čaje. Právě zelený čaj má totiž nejlepší hydratační schopnosti.

Zdroj: Shutterstock.com

Čajová lázeň pro nohy: Vaše chodidla zregeneruje a zbaví zápachu

Tak jako můžete dopřát čajovou koupel svému tělu, vaše nohy jistě uvítají speciální čajovou lázeň. Ta je zregeneruje a zbaví případného zápachu. Stačí, když čtyři použité sáčky černého čaje spaříte jedním litrem vody a necháte je zhruba deset minut luhovat. Ještě do teplé (ale nikoliv vařící) vody ponořte svá chodidla. Čajovou lázeň svým nohám dopřejte zhruba po dobu třiceti minut.

Spálila jste se na sluníčku? První pomocí vám bude vyluhovaný sáček

Zvlášť v letních měsících si použité sáčky od černého čaje odkládejte vždy, když je to možné. Nikdy totiž nevíte, kdy je budete potřebovat. Vychlazený a vlhký pytlík od černého čaje je první pomocí při popáleninách od sluníčka. Vaši pokožku zklidní a sníží její zarudnutí.

Tip: Když vás v létě štípne vosa, včela nebo pobodá komár, sáhněte rovněž po vychlazeném sáčku černého čaje. Zklidní místo vpichu, a navíc zmírní pocit svědění.

Odvar z použitých sáčků od černého čaje: To pravé pro tmavovlásky

Máte od přírody tmavší barvu vlasů? Pokud si ji chcete udržet přirozeným způsobem a zároveň chcete mít svou hřívu vyživenou a lesklou, vyzkoušejte následující trik. Po každém klasickém umytí si své vlasy na závěr opláchněte vychladnutým odvarem, který jste si předem připravila z použitých pytlíků černého čaje.

Tip: Pokud máte světlé vlasy, použijte tímto způsobem vyluhované sáčky heřmánkového čaje.

Použité čajové sáčky jsou skvělými pohlcovači pachů

Když otevřete ledničku, vyvalí se na vás nepříjemný zápach? Díky vyluhovaným sáčkům z černého čaje vás tato záležitost už nikdy nepotrápí. Černý čaj totiž neutralizuje zápach a absorbuje do sebe nepříjemné vůně.

Sesbírejte tak do menší mističky několik použitých čajových sáčků. Tuto mističku následně vložte do rohu ledničky. Po pár dnech nebude po nepříjemném odéru ani památky.

Zdroj: Shutterstock.com

Použité pytlíky od černého čaje: Skvělý pomocník v domácnosti

Vyluhované sáčky od černého čaje můžete v domácnosti využít na spoustu způsobů. Jaké jsou ty nejčastější?

  • Chcete odmastit nádobí? Napusťte dřez teplou vodou, vložte do něj špinavé nádobí a několik použitých sáčků od černého čaje. Nechte působit přes noc.
  • Máte pocit, že je váš nábytek bez lesku? Spařte čtyři použité sáčky od černého čaje jedním litrem vařící vody. Po vychladnutí v této vodě namáčejte měkký hadřík, kterým následně leštěte nábytek.
  • Stejným způsobem můžete vyleštit také dřevěnou podlahu. Tentokrát spařte deset použitých sáčků černého čaje zhruba čtyřmi litry vody. Po mírném vychladnutí touto čajovou směsí vytřete podlahu.
  • Vychlazený černý čaj z použitých sáčků je skvělý také na okna a zrcadla. Na měkký hadřík si jej naneste pouze malé množství a následně okno či zrcadlo pečlivě vyleštěte.
Autor:
Publikováno: 15. 5. 2019 10:00 Nahlásit obsah