Další útok medvěda na Slovensku: 58letou ženu zvíře napadlo přímo v ovocném sadu

Další útok medvěda na Slovensku: 58letou ženu zvíře napadlo přímo v ovocném sadu Zdroj: Shutterstock

Na Slovensku opět zaútočil medvěd na člověka. K nešťastnému incidentu, během kterého medvěd vážně poranil 58letou ženu, došlo ve středu 1. září v odpoledních hodinách v ovocném sadu poblíž obce Hradiště v Banskobystrickém kraji. Jak informoval slovenský list Nový čas, napadená žena je nyní ve stabilizovaném stavu.

Pro zraněnou ženu přiletěl záchranářský vrtulník

Na bezbrannou 58letou ženu medvěd zaútočil ve středu 1. září v odpoledních hodinách, když byla zrovna v ovocném sadu, kde sbírala zralé ostružiny. Zvíře ji poškrábalo a pokousalo po těle a rovněž jí zaútočilo na hlavu. Pro zraněnou ženu následně v odpoledních hodinách přiletěl záchranářský vrtulník. Žena má aktuálně po operaci a je již ve stabilizovaném stavu.

“Medvěd ji potrhal a pokousal v oblasti krku, ramen a stehen. Základní ošetření ženě poskytli přivolaní pozemní záchranáři. Posádka leteckých záchranářů si pacientku po přistání v blízkosti místa neštěstí následně převzala do své péče. Po doplnění léčby a stabilizování životních funkcí ji ve spolupráci s ostatními záchranáři převezli k vrtulníku a transportovali na urgentní příjem Rooseveltovy nemocnice v Banské Bystrici,” informovala mluvčí Air-Transport Europe Zuzana Hopjaková.

Žena měla štěstí, že ji tentokrát doprovázel manžel

Napadená žena může mluvit o štěstí. Na místo, kde na ni zaútočil medvěd, totiž pravidelně chodívala sama. A to buď na ostružiny, nebo také na houby. Ve středu 1. září v odpoledních hodinách ji ale výjimečně doprovázel manžel, který se během útoku medvěda nacházel zhruba 50 metrů od ní. Medvěd se poté zřejmě lekl a utekl. Manžel své ženě ihned poskytl základní zdravotní pomoc a zavolal záchranku.

Zdroj: Shutterstock Druhý útok medvěda na středním Slovensku za posledních 14 dnů

V tomto případě šlo již o druhý útok medvěda na člověka, který se na středním Slovensku odehrál v posledních 14 dnech. Koncem srpna zaútočil medvěd na muže pouhý jeden kilometr od obce Dúbrava v Banskobystrickém kraji. Tento muž vyrazil na procházku a hledal v lese houby, když narazil na rozzuřenou medvědici s dvěma medvíďaty. Útok medvěda však naštěstí přežil, i když s hlubokou ránou v zadní části těla.

“Byl to velmi nepříjemný zážitek, který bych už nikdy nechtěl prožít. Byli jsme na houbách. Když jsem je hledal, za stromem se objevila medvědice se dvěma malými. Postavila se na zadní a v afektu na mě zaútočila. Rozběhla se za mnou, já se rozběhl také. Po chvíli mě doběhla a tlapou mě bouchla do zadní části těla, kde mi drápy udělala dost hlubokou ránu. Pak se nade mnou rozkročila, začala funět a řvát mi do ucha. Nevěděl jsem, co dělat, tak jsem začal strašně křičet a potom odskočila. Stále ale kolem mě kroužila, nemohl jsem se ani pohnout. Když jsem se pohnul, tak se vrátila. Nakonec ale odešla pryč,” pověděl napadený slovenský houbař o svém boji o život listu Nový Čas.

Zdroj: Cas.sk, TVnoviny.sk

Autor:
Publikováno: 3. 9. 2021 09:00 Nahlásit obsah