Dle WHO koronavirus nezastaví ani teplé počasí. Příchod jara a léta nic nezmění

Dle WHO koronavirus nezastaví ani teplé počasí. Příchod jara a léta nic nezmění Zdroj: Shutterstock.com

Nejenom Česko, ale téměř celý svět se nyní potýká s koronavirem. Ačkoliv se jej lidstvo snaží zastavit všemi možnými kroky, bohužel nákaza zatím vítězí a postupuje dál. Mnozí z nás však věří, že s příchodem teplého jarního a letního počasí koronavirus ustoupí, ovšem WHO přišlo s šokující zprávou, která toto tvrzení vyvrací.

Koronavirus nezastaví ani teplé počasí

Světová zdravotnická organizace (WHO) totiž zveřejnila informaci, že se viru naopak v teplém a vlhkém prostředí daří velmi dobře, což bohužel potvrzuje i vzrůstající počet nakažených v Jižní Africe – ta k včerejšímu dni, tedy k 16. březnu, hlásí 51 nakažených. Na tvrzení, že koronavirus zastaví teplé počasí tak můžeme zapomenout. Ačkoliv prvotní příznaky této nákazy připomínají chřipku, koronavirus přežívá i v teplých podmínkách.

Zdroj: Shutterstock.com

Jak se proti korovinaviru chránit

Nejúčinnější metodou, jak se proti nakažení COVID-19 chránit, je důsledné a časté mytí rukou, používání desinfekčních gelů či ubrousků a nošení buďto respirátorů nebo alespoň roušek. Jedině tak zabráníte případnému přenosu nemoci.  

Dalším velmi důležitým krokem je omezení styku s lidmi a zbytečného vycházení z domovů. Z domu vyjděte ven pouze v neodkladné situaci – nákup potravin, nákup léků v lékárně a jiné. Mějte však na paměti, že pokud vycházíte z domu, mějte u sebe výše vyjmenované hygienické pomůcky, především respirátor či roušku, kterou můžete doplnit o rukavice.

Autor:
Publikováno: 17. 3. 2020 12:45 Nahlásit obsah