Eugenia Cooney je nejslavnější anorektička sociálních sítí. Její fotky jsou jenom pro otrlé

Eugenia Cooney je nejslavnější anorektička sociálních sítí. Její fotky jsou jenom pro otrlé Zdroj: Shutterstock

Na Instagramu, YouTube, Twichi a Twitteru ji sledují miliony lidí a prosí ji o jediné - aby vyhledala odbornou pomoc. Nejslavnější anorektička sociálních sítí Eugenia Cooney však pomalu mizí před očima a její fanoušci chtě nechtě sledují její odchod. Ostatně fotky Američanky Eugenie Cooney jsou jenom pro opravdu silné povahy.

Americkou módní influencerku a youtuberku Eugenii Cooney sledují na sociálních sítích miliony mladých lidí z celého světa. Tato dívka na videích i na fotkách ukazuje, jak se líčí a představuje své oblíbené módní outfity.

Čím se Eugenie Cooney liší od ostatních influencerek, je hmotnost. Již na první pohled je patrné, že trpí mentální anorexií. Toto duševní onemocnění, pro které je typická snaha co nejvíce zhubnout, se řadí do skupiny poruch příjmu potravy. 

Při mentální anorexii je postiženo jak fyzické, tak psychické zdraví. Mentální anorexie je přitom život ohrožující, vykazuje dokonce nejvyšší úmrtnost ze všech duševních onemocnění.

27letá černovlasá dívka váží při 170 centimetrech pouhých 39 kilogramů, což odpovídá BMI 13,5 - tedy podváze. Když si Eugenie obleče odvážnější outfit, nenajdete na ní ani gram tuku a všude jí trčí kosti. 

Extrémně vyhublý zjev americké influencerky Eugenie Cooney každého zarazí už na první pohled. Aktuální fotky a videa, které tato dívka zveřejňuje na sociálních sítích, jsou pouze pro silné žaludky.

Bohužel sama Eugenie Cooney si svou nemoc neuvědomuje a pomalu se ničí. Její fanoušci ji už dlouhé měsíce prosí o to, aby vyhledala odbornou pomoc a podstoupila léčení. Kdyby to udělala, ještě stále by si mohla zachránit život.

Na sociálních sítích se objevili také lidé, kteří sepsali petici, aby byla Eugenie Cooney stažena z Instagramu, YouTube a dalších sociálních sítí. Svým zjevem totiž podle nich podporuje poruchy příjmu potravy a s ohledem na to, že má miliony sledujících z řad mladých lidí, není vůbec dobrým příkladem.

Zdroj: Instagram.com, Thesun.co.uk

Autor:
Publikováno: 15. 2. 2022 10:43 Nahlásit obsah