Mokré ponožky na noc vám uleví od nachlazení, chřipky i rýmy. Základem tohoto babského triku je správné vrstvení

Mokré ponožky na noc vám uleví od nachlazení, chřipky i rýmy. Základem tohoto babského triku je správné vrstvení Zdroj: Shutterstock.com

Že mokré ponožky nepatří do postele? Opak je pravdou. Zvlášť, když máte pocit, že na vás leze nachlazení nebo viróza. Tento trik běžně používaly naše babičky a prababičky, a hlavně v podzimních a zimních měsících na něj nedaly dopustit. V čem spočívá jeho tajemství?

Mokré ponožky na noc: Fígl našich babiček, který pomáhá

Babských triků proti chřipce, rýmě a nachlazení existuje celá řada. Pokud vás bolí hlava a v krku, trpíte onemocněním horních cest dýchacích, anebo cítíte, že máte příznaky nachlazení a chřipky, naše babičky by vám doporučily, abyste si dali mokré ponožky na noc. I když to zní zvláštně, tento babský trik opravdu pomáhá a dokáže srazit také teplotu.

Rozhodně ale neznamená, že byste měli večer ihned vklouznout do mokrých ponožek a jít spát. Tento proces má totiž několik fází, které jsou nesmírně důležité. Co vše musíte dodržet? Základem je následující správné vrstvení.

Zdroj: Shutterstock.com Správné vrstvení je základ. Jak na něj?

V prvé řadě ponořte svá chodidla na několik minut do vany s teplou vodou, abyste je dostatečně prohřáli. Poté namočte bavlněné ponožky do studené vody, dostatečně je vyždímejte a následně je navlečte na svá osušená chodidla. Mokré ponožky dále zabalte do igelitových sáčků, přes které si navlékněte ještě další suché ponožky vyrobené z hrubšího materiálu, ideálně vlny. 

Mokré ponožky nechte na nohou působit celou noc. Pokud u vás nemoc propukla v plné síle, tento babský trik opakujte tři noci po sobě. Poté byste se už měli cítit lépe.

Mokré ponožky na noc podpoří váš krevní oběh a vylučování toxinů

Co se s vaším tělem, když si dáte mokré studené ponožky na noc, vůbec stane? Do vašich chodidel začne proudit krev ve snaze je zahřát. Povzbudíte tím svůj krevní oběh, tato forma mikrocirkulace přinese vašemu tělu také více živin a podpoří intenzivnější vylučování odpadních a toxických látek ven z těla.

Mokré ponožky na noc patří mezi účinné babské triky, které pracují s přirozenou fyziologií těla. Ač se to na první pohled nezdá, právě mokré ponožky vám dokážou ulevit od takových neduhů, jako je rýma, nachlazení, ale i chřipka.

Zdroj: Shutterstock.com Octové ponožky na sražení teploty

Nejen mokré ponožky na noc. Naše babičky s oblibou používaly také tzv. octové ponožky, které byly určené na sražení vysoké teploty nebo horečky. Základem přitom je, aby nemocný na sobě neměl octové ponožky celou noc. V čem spočívá tajemství tohoto babského triku?

Smíchejte tři lžíce klasického octu se čtvrt litrem studené vody. Do této tekutiny namočte ponožky z hrubšího materiálu, vyždímejte je a natáhněte si je na chodidla. Přes mokré ponožky se dejte ještě jedny suché ponožky a lehněte si na 20 minut pod peřinu. Poté si octové ponožky vysvlečte. Kdyby teplota neklesala, dopřejte si tento typ octového zábalu ještě jednou nebo dvakrát.

Autor:
Publikováno: 20. 10. 2020 12:00 Nahlásit obsah