Učitelku francouzštiny anorexie vyhladověla na 33 kilogramů a připravila o vlasy a menstruaci. Mai Kerivel zabojovala a nyní váží 54 kilogramů

Učitelku francouzštiny anorexie vyhladověla na 33 kilogramů a připravila o vlasy a menstruaci. Mai Kerivel zabojovala a nyní váží 54 kilogramů Zdroj: Real-fix.com

Jedno rajče nebo jedno jablko denně. Tak vypadal jídelníček učitelky francouzštiny Mai Kerivel, která své tělo během několika let vyhladověla na 33 kilogramů. Za pět minut dvanáct si tato 25letá žena uvědomila, že ji anorexie ohrožuje na životě. Rozhodla se přibrat a něco udělat se svým zdravím. Nyní váží 54 kilogramů a konečně má přítele.

Mezi štíhlými Vietnamkami si začala připadat velmi tlustá

Život Mai Kerivel se dramaticky proměnil v jejích 17 letech. Spolu se svými rodiči se totiž přestěhovala z Francie do Vietnamu. “Ve Vietnamu jsou dívky velmi hubené, protože to mají v genech. Ve srovnání s nimi jsem se cítila opravdu tlustá. Když je vám 17 let, tlaku okolí velmi rychle podlehnete. Chtěla jsem být hubenější a hubenější,” vypráví Mai, která během prvních šesti měsíců ve Vietnamu zhubla 10 kilogramů. Přesto se ale cítila tlustá. 

Zdroj: Real-fix.com Tato dívka začala praktikovat opravdu extrémní stravování. Za den snědla pouze trochu ovoce a zeleniny, které si ovšem odvažovala. Stačilo jí jedno rajče, jablko nebo salát. Z takových rajčat měla paradoxně strach, protože podle ní obsahovala výrazný podíl cukru. Mai nejedla žádné bílkoviny, na druhou stranu pila spoustu vody. Postupem času se vyhladověla na 33 kilogramů a anorexie u ní propukla v plné síle.

V Austrálii zjistila, že nemá zdravou váhu

Mai Kerivel se v roce 2014 odstěhovala z Vietnamu do Austrálie, a právě zde změnila pohled na své tělo. Všimla si toho, že ženy v Austrálii nejsou přirozeně hubené. Tehdy si Mai uvědomila, že nemá zdravou váhu. Navíc kvůli tomu, jak vypadala, měla problémy najít zaměstnání.

Zdroj: News.lhu.edu.vn “Chodila jsem se ptát do kaváren, pekáren a restaurací. Řekli mi, že jsem na práci moc slabá a ať se vrátím, až přiberu. Neobviňuji je, vypadala jsem opravdu nemocně,” přiznává Mai.

Zdroj: Real-fix.com Stále ji trápí zdravotní problémy

Poté, co si dívka nenašla práci, se rozhodla, že nastal čas na změnu. Začala normálně jíst a postupně přibrala na přijatelných 54 kilogramů. Aby se jí tuk neusazoval v problémových partiích, začala své tělo formovat v posilovně. A právě zde si po letech našla přítele, který pracuje jako fitness trenér.

Zdroj: Real-fix.com I když Mai Kerivel nad anorexií pravděpodobně zvítězila, stále ji trápí zdravotní problémy. Již tři roky neměla menstruaci, má problémy s fungováním metabolismu a také její vlasy nevypadají jako dřív, protože o velkou většinu z nich během anorexie přišla.

“Nikdo není dokonalý a být hubená není něco, co vás dokonalým udělá. Když budete jíst plnohodnotná jídla, rozhodně kvůli nim nebudete obézní,” vzkazuje 25letá Mai Kerivel, která se v současnosti živí jako učitelka francouzštiny.

Autor:
Publikováno: 2. 10. 2020 10:38 Nahlásit obsah