Zařaďte okurky do svého letního jídelníčku: Podpoříte své zdraví a zhubnete

Zařaďte okurky do svého letního jídelníčku: Podpoříte své zdraví a zhubnete Zdroj: Shutterstock.com

Když se potřebujeme v létě osvěžit něčím zdravým, automaticky sáhneme po vodním melounu. Ovšem je tu i další zelenina, na kterou často zapomínáme. Řeč je o obyčejné okurce, která má pro naše tělo spoustu zdravotních benefitů a pomůže nám i zhubnout. Proč byste ji měla do svého letního jídelníčku zařadit i vy?

Okurky jsou nadupané zdraví prospěšnými látkami

Na čerstvé křupavoučké okurky v létě často zapomínáme, a to je velká škoda. Tyto zelené plody jsou doslova nadupané zdraví prospěšnými vitamíny a minerály. Ač jsou chuťově nevýrazné, jde doslova o výživovou bombu.

Které látky v okurkách konkrétně najdete? Vitamin C, bílkoviny, hořčík, draslík, vápník či sodík. Okurky vašemu tělu dodají také tolik prospěšné flavonoidy a betakaron, které působí protizánětlivě. Odborný magazín Jarcp navíc tvrdí, že v okurkách naleznete rovněž lignany, což jsou látky, které vám můžou pomoci porazit rakovinové bujení.

Zdroj: Shutterstock.com

Okurky obsahují až 95 vody, dokonale vás tedy hydratují

V letních měsících byste měla denně vypít až dva litry čisté neperlivé vody. Své tělo můžete navíc skvěle hydratovat, i když si dáte něco menšího na svačinku. Také v tomto případě vsaďte na okurky, jsou totiž z 95 procent tvořené právě vodou.

Okurky vám pomůžou zhubnout

Okurková sezóna je skvělým obdobím k hubnutí. Pokud potřebujete shodit pár kilo, stačí, když do svého jídelníčku zařadíte čerstvé okurky. Chřoustejte je zkrátka ke každému jídlu. Okurka vás zasytí a jelikož obsahuje z větší části vodu, má pouze minimální množství kalorií.

Tip: Jestli vás večer přepadne hlad, sáhněte opět po čerstvé okurce. Nemusíte si vyčítat, že jste zhřešila.

Zdroj: Shutterstock.com

V okurkách najdete vlákninu, normalizují vám zažívání

Kromě výrazného množství vody v okurce najdete také vlákninu. Okurky tak blahodárným způsobem ovlivňují zažívání, a navíc zrychlují metabolismus. A právě díky rychlejšímu metabolismu můžete snadněji udržet svou stávající váhu nebo dokonce zhubnout.

Okurky snižují krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi

Pokud máte problémy s vysokým tlakem, čerstvé okurky jsou pro vás ideální zeleninou. Podle magazínu Health pravidelnou konzumací okurek zamezíte tomu, aby se vám v těle zadržovala voda. Díky tomu dojde také ke snížení krevního tlaku. Okurky jsou navíc vhodnou zeleninou také pro diabetiky nebo lidi zápasící s vysokým cholesterolem.

Autor:
Publikováno: 1. 8. 2019 10:03 Nahlásit obsah