Jak se zbavit bolesti hlavy: Jde to i bez léků

Jak se zbavit bolesti hlavy: Jde to i bez léků Zdroj: Shutterstock.com

Určitě budete souhlasit s tím, že když vás začne bolet hlava, dokáže vám to pořádně znepříjemnit den. Abyste třeštění hlavy zastavili, nemusíte hned sahat po lécích. Tohoto utrpení se můžete zbavit mnohem šetrnějším způsobem, a hlavně bez chemie. Co pomáhá?

Dejte si sklenici čerstvé vody

Bolest hlavy se často objevuje tehdy, když jsme dehydratovaní a v předchozích hodinách jsme tedy nepili dostatečné množství tekutin. Až vás opět začne třeštit hlava, nejprve se zamyslete nad tím, kolik jste toho za posledních 12 hodin vypili. Poté si dejte sklenici čerstvé vody a po zbytek dne se snažte dodržovat pravidelný a dostatečný pitný režim. Tekutiny, které začnete přijímat, by vám měly zmírnit bolest hlavy už po první půlhodině.

Tip: Kromě čisté vody vám od bolesti hlavy uleví také vypití sklenice s vodou a čerstvou šťávou z poloviny citronu. Jedna babská rada rovněž říká, že se třeštění hlavy zbavíte díky poctivému kuřecímu vývaru doplněnému o čerstvou nasekanou petrželku.

Dopřejte si dvojité espresso

Při třeštění hlavy vám pomůže také kofein, který podporuje prokrvení, v důsledku čehož dokáže bolest hlavy účinně odblokovat. Dopřejte si proto dvojité espresso nebo si uvařte silný černý čaj.

Zdroj: Shutterstock.com Zaměřte se na správné dýchání

Naučte se k dýchaní přistupovat jako k relaxační technice. Svou bolest hlavy se pokuste zhluboka prodýchávat. Místnost, v níž aktuálně pobýváte, navíc dokonale vyvětrejte. Případně si sedněte k otevřenému oknu a zhluboka do sebe nasávejte čerstvý vzduch.

Napijte se zázvorového čaje

Čerstvý i sušený zázvor přináší našemu tělu spoustu zdravotních benefitů. Oceníte jej zvlášť tehdy, když vás začne třeštit hlava. Podle zdravotního portálu Healthline.com účinkuje čaj připravený z čerstvého či sušeného zázvoru díky vysokému množství antioxidantů a protizánětlivých látek podobně jako běžné léky proti bolesti hlavy.

Tip: Od bolesti hlavy vám pomůže také popíjení vlažného ibiškového čaje nebo čaje připraveného z čerstvých borůvek.

Zacvičte si

Pokud vás čas od času trápí bolesti hlavy, nejlepším lékem proti tomuto nešvaru je pravidelné cvičení. Při tělesné aktivitě se uvolňují endorfiny, které přirozeně léčí všechny bolesti našeho těla. American Migraine Foundation proto poukazuje na to, že nejlepší prevencí bolesti hlavy je intenzivní 40minutové cvičení, kterému se budete věnovat alespoň třikrát do týdne.

Tip: Vynikajícím cvičením, které zmírňuje dopad stresu na vaše tělo, je zejména jóga. Toto cvičení vyniká soustředěným cvičením a dýcháním. Jedná se tedy o výborný způsob, jak předcházet bolestem hlavy.

Zdroj: Shutterstock.com Odpočněte si od televize a počítače

K nejčastějším spouštěčům bolesti hlavy patří sledování monitoru počítače či televize. Pokud tedy pracujete na počítači a zrovna vás zastihla bolest hlavy, dejte si alespoň na 30 minut pauzu. Do konce své pracovní doby si poté průběžně dávejte kratší, ideálně 10minutové přestávky. Jestliže jste doma, počítač odložte ideálně na 12 hodin a vypněte také televizi.

Další triky, díky kterým se zbavíte bolesti hlavy bez chemie

  • Vyhněte se velmi intenzivním vůním a ostrým zvukům.
  • Pokud máte vlasy stažené gumičkou, rozpusťte si je.
  • Během dne si dávejte velmi měkká jídla, která nemusíte příliš dlouho žvýkat.
  • Vyzkoušejte některé babské rady. Při bolesti hlavy si na čelo a spánky přiložte plátky syrových brambor nebo studené čerstvé okurky. Popíjet při tom můžete i velmi silný čaj z majoránky.
Autor:
Publikováno: 30. 1. 2020 10:01 Nahlásit obsah