Okurková voda osvěžuje a pomáhá při hubnutí. Navíc skvěle chutná a je plná vitaminů a minerálů

Okurková voda osvěžuje a pomáhá při hubnutí. Navíc skvěle chutná a je plná vitaminů a minerálů Zdroj: Shutterstock

Okurková voda patří k oblíbeným nápojům během parných letních dnů. Ze salátové okurky a čisté vody připravíte velmi lehce osvěžující nápoj plný vitamínů a minerálů, který skvěle chutná i bez cukru. Velkým benefitem také je, že vás okurková voda v parném létě nejen osvěží, ale pomůže vám i při hubnutí.

Recept na okurkovou vodu je jednoduchou záležitostí

Jak na přípravu okurkové vody? Nachystejte si salátovou okurku, kterou omyjte, ale neloupejte. Následně ji nakrájejte na velmi tenké plátky nebo rozmixujte do hladka. Tuto směs smíchejte s 1 litrem čisté vody a vložte (například ve džbánu) do ledničky.

Okurkovou vodu nechte v chladnu odležet alespoň jednu hodinu, pro lepší výsledky ideálně přes noc. Následně ji můžete začít dle libosti popíjet. Je-li pro vás chuť okurkové vody výrazná, můžete si ji samozřejmě dále naředit čistou vodou.

Zdroj: Shutterstock Variace okurkové vody: S mátou, limetkou nebo melounem

Okurková voda je sama o sobě velmi chutná. Chcete-li ji však ozvláštnit, vyzkoušejte hned několik zdravých, nekalorických a chutných možností. Do okurkové vody můžete přidat například několik snítků čerstvé máty. Okurkovou vodu skvěle doplní také plátky citronu či limetky. Nakrájet do ní můžete také kousky vodního melounu, který jí dodá nádech sladkosti. Někomu rovněž chutná okurková voda naředěná vodou perlivou.

Zdravou okurkovou vodou zpestřete svůj pitný režim

V průběhu dne bychom měli vypít alespoň 1,5 litru čisté neperlivé vody. Vzhledem k tom, že okurky obsahují minimum kalorií, svůj pitný režim můžete oživit právě také chutnou okurkovou vodou. Tento nápoj je navíc ve srovnání se slazenými nápoji či džusy mnohem zdravější alternativou.

Okurková voda nabízí vašemu zdraví mnohem víc. Tato vynikající alternativa k nealkoholickým nápojům a sladkým ovocným šťávám totiž vašemu tělu dodá spoustu důležitých vitaminů a minerálů. Jde zejména o vitaminy C, B6, K a provitamin A. Prostřednictvím okurek v okurkové limonádě do svého těla doplníte i draslík, vápník, hořčík, fosfor a sodík - tyto minerály je důležité do těla dodat zvlášť tehdy, pokud se v létě hodně potíte nebo zároveň sportujete.

Zdroj: Shutterstock Zdravotní benefity okurkové limonády

  • Okurková limonáda vaše tělo hydratuje. Díky své chuti vás povzbudí, abyste více pili.
  • Pomáhá při hubnutí. Jak se říká, hlad je převlečená žízeň. Snažte se ji proto pít zejména mezi jednotlivými denními chody.
  • Podporuje přirozenou detoxikaci těla.
  • Dodává tělu antioxidanty.
  • Zlepšuje zdraví pokožky, vlasů i nehtů.

Zdroj: Spendwithpennies.com, Healthline.com

Autor:
Publikováno: 24. 8. 2021 10:08 Nahlásit obsah