Zemřela hvězda seriálu Mladí a neklidní. Herečka Marla Adams měla 85 let

Zemřela hvězda seriálu Mladí a neklidní. Herečka Marla Adams měla 85 let Zdroj: Shutterstock

V 85 letech odešla na věčnost známá americká herečka Marla Adams, která se proslavila zejména díky roli v seriálu Mladí a neklidní, v němž hrála celých 37 let. Herečka zemřela ve čtvrtek 25. dubna 2024 v Los Angeles, příčina její smrti není veřejně známa.

Smrt herečky Marly Adams je obrovskou ztrátou hlavně pro fanoušky kultovního seriálu Mladí a neklidní. Právě v této slavné mýdlové opeře ztvárnila postavu Diny Abottové v letech 1983 až 2008. Marly Adams se následně do seriálu vrátila ještě v roce 2017.

Marly Adams se narodila 28. srpna 1938 v New Jersey a od mládí projevovala zájem o umění a divadlo. Počátky její kariéry sahají do 60. let 20. století, kdy začala získávat první role v televizních a filmových počinech.

Průlom v jejích kariéře nastal v roce 1983, kdy se objevila v populárním televizním seriálu Mladí a neklidní. Právě díky této roli se stala televizní ikonou a získala přízeň milionů diváků po celém světě.

Zdroj: Shutterstock Kromě seriálu Mladí a neklidní se Marly Adams objevila také v několika dalších známých televizních seriálech. Jmenujme například Perfect Strangers, The Golden Girls, Pobřežní hlídka, Matlock nebo Columbo. Její přínos filmovému průmyslu byl rovněž pozoruhodný – zahrála si vedlejší role v různých celovečerních filmech (Třpyt v trávě, Dostanu tě! nebo Beneath the Leaves).

Mimo svou práci na obrazovce byla Marla Adams známá i svým charitativním úsilím a angažovaností ve prospěch různých dobročinných organizací. Její odhodlání pomáhat ostatním zanechalo pozitivní stopu nejen v jejím uměleckém díle, ale i v životech těch, kterých se dotkla.

Zdroj: Deadline.com, Csfd.cz
Autor:
Publikováno: 29. 4. 2024 12:43 Nahlásit obsah