Italští manželé nakažení koronavirem oslavili zlatou svatbu na JIP. Nyní jsou z nejhoršího venku

Italští manželé nakažení koronavirem oslavili zlatou svatbu na JIP. Nyní jsou z nejhoršího venku Zdroj: Facebook.com | Roberta Feretti

Itálie je jednou z nejpostiženějších zemí, kterou zasáhla pandemie koronaviru. Nákaza se bohužel nevyhnula ani italským manželům Giancarlovi a Sandře, kteří jsou svoji již 50 let. Tento 73letý muž a jeho 71letá manželka museli neplánovaně oslavit svou zlatou svatbu na JIP, kde jim velké překvapení přichystali sami zdravotníci.

Giancarlo i Sandra byli připojeni na plicní ventilátor

73letý Giancarlo a jeho 71letá manželka Sandra by si ještě před rokem nepomysleli, že svou zlatou svatbu prožijí na velmi netradičním místě, jako je jednotka intenzivní péče (JIP). Bohužel se zařadili mezi další italské občany, které velmi vážně zasáhla nákaza novým koronavirem.

Jejich zdravotní stav se po pár dnech zhoršil tak, že museli být společně hospitalizovaní na JIP v nemocnici ve Fermu. Jak Giancarlo, tak i Sandra byli kvůli těžkému průběhu onemocnění COVID-19 připojení na plicní ventilátor. Nad vodou je však drželo to, že společně sdílejí jeden pokoj.

Zdroj: Facebook.com | Roberta Feretti Zdravotníci se náhodou dozvěděli, že manželé jsou spolu již 50 let

Jelikož se zdravotní sestry a lékaři dozvěděli o tom, že Giancarlo a Sandra by měli v době své hospitalizace slavit padesátileté výročí od své svatby, odhodlali se k nádhernému činu. Zdravotní personál italské nemocnice ve Fermu se tak rozhodl, že těmto manželům dopřeje alespoň krátkou oslavu jejich zlaté svatby.

„Sandra hodně plakala. Ne kvůli sobě, ale kvůli svému manželovi, o kterého měla velký strach. Giancarlo zase stále říkal, jak velmi svou ženu miluje. Když jsme se dozvěděli, jaké má tento manželský pár výročí, rozhodli jsme se, že to musíme oslavit,“ uvedla zdravotní sestra Roberta Ferettiová, která se o Giancarla a Sandru pravidelně starala.

Oslava zlaté svatby trvala deset minut

I když oslava zlaté svatby těchto italských manželů trvala pouhých deset minut, rozhodně stála za to. Zdravotníci na ni napekli nejen koláčky. Posunuli k sobě nemocniční lůžka tak, aby se manželský pár mohl opět láskyplně držet za ruce, a pustili jim k tomu také Svatební pochod.

Zdroj: Facebook.com | Roberta Feretti Lékaři a sestřičky rovněž Giancarla a Sandru překvapili dortem se symbolickými padesáti svíčkami. Nemohli je však zapálit, protože se poblíž nacházely nádoby s kyslíkem.

„Byl to nádherný okamžik. Všichni jsme měli slzy na krajíčku. Ve vzduchu jsme cítili lásku. Giancarlo stále své ženě Sandře opakoval, jak moc ji miluje,“ popsala dále zdravotní sestřička Roberta.

Giancarlo a Sandra jsou z nejhoršího venku

Podle italských médií se Giancarlo a Sandra v současné době z nemoci COVID-19 úspěšně zotavují. Lékaři předpokládají, že budou již za pár dnů společně propuštěni do domácího léčení. Na to, jakým způsobem oslavili svou zlatou svatbu na JIP, však nikdy nezapomenou. Sami říkají, že od lékařů a sestřiček dostali naprosto fantastický dárek.

„Naši rodiče se narodili, aby byli spolu. Je to starosvětský pár, na který dnes narazíte pouze výjimečně. Děkujeme nemocničnímu personálu za nádherný dárek, který jim připravili,“ ocenily chování zdravotníků děti italských manželů Giancarla a Sandry.

Autor:
Publikováno: 22. 4. 2020 12:50 Nahlásit obsah