Zákaz návštěv v nemocnici jej neodradil. Mladý muž každý den hlídal za oknem svou mámu bojující s koronavirem, na který bohužel zemřela

Zákaz návštěv v nemocnici jej neodradil. Mladý muž každý den hlídal za oknem svou mámu bojující s koronavirem, na který bohužel zemřela Zdroj: Twitter.com

Není pochyb o tom, že koronavirus rozděluje rodiny. Spousta lidí tak svým rodičům či prarodičům, kteří na tuto nemoc umírají v nemocnici, nemohou říct poslední sbohem. Této možnosti se nedokázal vzdát 30letý muž z Palestiny, který každý den seděl nad římse před oknem nemocničního pokoje do té doby, než jeho 73letá máma zemřela na covid-19.

Jihad Al-Suwaiti z palestinského Hebronu si nedokázal představit, že se se svou mámou před smrtí nerozloučí. Byl její nejmladší dítě a měl k ní opravdu blízko. Jeho 73letá maminka ovšem trpěla leukémií. Poté, co testy potvrdily v jejím těle koronavirus, musela být hospitalizována.

Zdroj: Boredpanda.com Její nejmladší syn ji však nemohl v nemocnici z bezpečnostních důvodů navštívit. I když neměl povolené návštěvy, nenechal se odradit. Každý den lezl po okapové rýně, přes kterou se dostal až k oknu pokoje, kde ležela jeho máma. 

Jeho bratr Abang později médiím pověděl, že Jihad je tvrdohlavý a nikdy by se své mámy nevzdal. Proto se nenechal odradit, ani když měl nepovolený vstup do nemocnice.

Zdroj: Boredpanda.com Jihad takto sedával den co den, aby se ujistil, že je jeho maminka Rasma Salama v pořádku. “Tímto způsobem trávil většinu dní a pozoroval stav své mámy. Z okenního parapetu slezl až tehdy, když viděl, že jeho matka usnula,” popsal celou situaci jeden ze zaměstnanců nemocnice.

Mladý muž se nevzdával naděje, že se jeho máma uzdraví. Každý den sledoval, jak bojuje s leukemií a zároveň s covidem-19. Rasma Salama ovšem za několik dnů zemřela.

Zdroj: Boredpanda.com Srdcervoucí fotka mladého muže, který spoza okno sleduje svou mámu bojující s koronavirem, obletěla celý svět. Bezprostředně se týká milionů lidí, kteří se s ní plně ztotožňují a kterým vhání slzy do očí. Poté, co jsou lidé s covidem-19 hospitalizováni, nikdo z rodiny je totiž nemůže navštívit. Nespočet lidí z celého světa bez ohledu na vyznání a barvu kůže proto zažívá podobnou situaci jako Jihad.

Autor:
Publikováno: 12. 10. 2020 10:02 Nahlásit obsah