8 tipů, jak účinně a chytře uklidit koupelnu

8 tipů, jak účinně a chytře uklidit koupelnu Zdroj: Shutterstock

Skříňky v koupelně se občas stávají takovým menším skladištěm na kosmetické výrobky, kartáče a hřebeny, různé léky a mnoho dalšího. Což také vysvětluje, proč bývají často přeplněné věcmi, které v podstatě ani nepotřebujeme.

Proto jsme si pro vás připravili 8 tipů, které vám pomohou skříňky protřídit a urovnat tak, abyste už nemusely nikdy nic hledat a měly v nich jen věci, které opravdu používáte! 

Poloprázdné krabičky

Určitě najdete ve skříňce poloprázdné krabičky od vatových tyčinek nebo vatových tampónků. Vyjměte je tedy ven a dejte třeba do skleněných nebo keramických nádob, které budou esteticky vypadat určitě lépe.

Prošlá kosmetika

A když už jsme u toho třídění a uklízení, zkontrolujte veškerou kosmetiku a její datum spotřeby. Protože prošlé krémy mohou občas nadělat více škody než užitku!

Zbylé léky

Určitě se také najdou léky, které jste nedobraly a schovaly jste si je, kdyby se vám nemoc náhodou vrátila. Ale jak dlouho to už je, že? Proto všechny léky, které tam najdete, zkontrolujte a popřípadě vyhoďte.

Zdroj: Shutterstock Žiletky

Trápí vás zarůstání chloupků? Nejspíš je to proto, že máte tupou žiletku! Udržujte proto svůj holicí strojek v ochranném krytu a především v čistotě.

Starý make-up

A v tomto případě nemluvíme jen o make-upu samotném. Patří sem i rtěnky, řasenky, oční stíny a mnoho dalšího. Zbytečně skladujete věci, které třeba už nikdy nepoužijete a taky nezapomínejte, všechno nemá neomezenou životnost a tímto způsobem si jen roztíráte bakterie po celém obličeji.

Gumičky do vlasů

Jsme ženy a ty prostě nikdy neví, kde mají gumičky do vlasů a klidně jich mohou mít i sto. Tak to prostě je, ale když je taky uložíte do nějaké skleněné nebo keramické menší nádoby, budou se vám hledat o něco snadněji. A to stejné platí i o manikúrních nůžkách, pinzetách a pilnících na nehty.

Zdroj: Shutterstock

Vysušené vlhčené ubrousky

Tak ty vám už taky asi moc nepomohou. Rada pro příště – uložte balíček ubrousků vzhůru nohama, tím zůstanou vlhké o něco déle.

Staré zubní kartáčky

Ty jsou dobré, ještě než je hodíte do koše, maximálně tak na vyčištění vodního kamene z vany, umyvadla, a nebo toalety. Tak je využijte takto a pak je vyhoďte, je zbytečné jich mít pět na úklid.

Autor:
Publikováno: 16. 12. 2021 13:18 Nahlásit obsah