Odteď bude ananas vaším nejlepším přítelem: Pomůže vám v boji proti celulitidě

Odteď bude ananas vaším nejlepším přítelem: Pomůže vám v boji proti celulitidě Zdroj: Shutterstock.com

Za pár týdnů se opět oblečeme do plavek a budeme se slunit na pláži. Je tu ovšem jedno velké ALE. Tím jsou nejen nadbytečná kila, ale i nevzhledné ďolíčky na stehnech a hýždích. Jestli vás trápí zrovna tento problém, naordinujte si čerstvý ananas. Jezte jej a aplikujte přímo na kůži. Pomůže vám při hubnutí, a hlavně omezí vznik celulitidy.

Ananasem proti celulitidě

Léto a s ním spojená plavková sezona se už blíží neúprosnými kroky. Jenže, co když vás trápí nevzhledné ďolíčky na hýždích a stehnech? V tom případě s tím začněte už teď něco dělat a dopřejte si speciální ananasovou kúru.

Proč byste měla k boji proti celulitidě vyzkoušet hlavně čerstvý ananas? Toto jedno z nejzdravějších ovocí na světě totiž v sobě obsahuje protizánětlivý enzym bromelin. A právě bromelin se podílí na eliminaci tukových buněk v lidském těle, čímž potlačuje projevy celulitidy.

Zdroj: Shutterstock.com

Čerstvý ananas v jídelníčku? Každý den

Čerstvý ananas byste si měla dopřávat každý den. A to jako dopolední nebo odpolední svačinku. Na noc si můžete navíc dát i sklenici šťávy odšťavněné z čerstvého ananasu. Rozhodně ale nejezte kompotovaný ananas, který má v sobě v průměru o 65 procent zdraví prospěšných látek méně než ananas čerstvý.

V kompotovaném ananasu se z větší části rozkládá právě i bromelin. Takže v tomto případě je efekt potlačení projevů celulitidy prakticky nulový.

Ananas přímo na kůži: Řekněte ďolíčkům sbohem

Čerstvý ananas svému tělu dopřejte nejen vnitřně, ale i zevně. Nevzhledné ďolíčky se dají na ústup. Ananas totiž odbourává celulitidu nejlépe tehdy, když jej budete aplikovat přímo na svou kůži. A to ideálně každý den po dobu dvou měsíců. Jak tedy na to?

 1. Kartáčem nebo peelingovou solí si nejprve prokrvte místa, na kterých máte celulitidu. Tedy především stehna, boky a hýždě.
 2. Tato místa rovnoměrně potřete čerstvou ananasovou šťávou.
 3. Stehna, boky či hýždě obalte potravinářskou fólií.
 4. Ananasovou šťávu nechte působit jednu hodinu.
 5. Následně sundejte potravinářskou fólii, svou kůži opláchněte studenou vodou a naneste na ni hydratační tělový krém.

Zdroj: Shutterstock.com Jestli nechcete tuto proceduru každý den opakovat, zkuste praktikovat alternativní řešení. Části svého těla postižená celulitidou si každý den alespoň 20 minut masírujte plátkem čerstvého ananasu. Tímto způsobem svou kůži nejen prokrvíte, ale dostanete do ní právě také enzym bromelin, který potlačuje celulitidu.

Další potraviny, kterými dáte celulitidě na frak

Zbavit se celulitidy na stehnech a hýždích vám pomůže nejen ananas, ale i další potraviny. Do svého jídelníčku tak můžete zařadit ještě:

 • rajčata
 • papáju
 • lněná semínka
 • slunečnicová semínka
 • zázvor
 • skořici
Autor:
Publikováno: 2. 5. 2019 11:02 Nahlásit obsah