Trápí vás zrohovatělá kůže na patách? Neutrácejte za pedikúru, pomůže vám jedlá soda

Trápí vás zrohovatělá kůže na patách? Neutrácejte za pedikúru, pomůže vám jedlá soda Zdroj: Shutterstock.com

Během léta nosíme otevřenou obuv, hebká chodidla bez zrohovatělé kůže a prasklin jsou tedy nutností. Aby byly vaše nohy naprosto dokonalé, nemusíte zbytečně utrácet peníze za pedikúru. Zrohovatělé kůže na patách vás spolehlivě zbaví jedlá soda, kterou svá chodidla můžete pravidelně opečovávat hned na několik způsobů.

Jedlá soda pro krásné nohy: Když ji vyzkoušíte, nedáte na ni dopustit

Jedlá soda je univerzálním pomocníkem, který nachází využití nejen při pečení, spousta žen jej využívá i při úklidu domácnosti. Jedlá soda však nabízí spoustu benefitů také pro naši krásu. Prostřednictvím tohoto bílého prášku se totiž můžete zbavit suché zrohovatělé kůže na chodidlech. Hebké paty bez prasklin, které můžete vystavovat v žabkách nebo sandálkách, tak nebudou pouhým snem.

Proč je jedlá soda tak účinná? Působí totiž jako exfoliant. To znamená, že napomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky. Navíc má protizánětlivé vlastnosti a také neutralizuje zápach chodidel.

Zdroj: Shutterstock.com

Babské rady, díky kterým se zbavíte zrohovatělé kůže na patách

Abyste se zbavila zrohovatělé kůže na patách, jedlou sodu můžete kombinovat s dalšími ingrediencemi, které najdete doma. Odstranit odumřelou kůži z chodidel vám pomůžou především následující babské rady.

Lázeň z teplého mléka a jedlé sody: Uleví chodidlům a odstraní zrohovatělou kůži

Do lavorku nalijte teplé plnotučné mléko. Do mléka posléze namočte na 10 minut svá chodidla. Po uplynutí této doby do lázně vsypte jedlou soda (mléko a jedlou sodu přitom namíchejte v poměru 3:1) a v této směsi si své nohy máčejte dalších 10 minut. Na závěr svá chodidla vydrhněte jemným kartáčkem, odumřelou kůži můžete odstranit také jemným pilníkem nebo pemzou. Po této proceduře si své nohy opláchněte pod vlažnou vodou a chodidla natřete ochranným krémem.

Zdroj: Shutterstock.com

Peelingová pasta z jedlé sody, citronové šťávy a vody

Zbavit se zrohovatělé kůže na nohou vám pomůže také speciální peelingová pasta, kterou si připravíte z jedlé sody, několika kapek citronové šťávy a trochy vody. Uvedené ingredience smíchejte tak, aby vám vznikla tuhá bílá pasta. Tuto peelingovou pastu naneste na svá chodidla a nechte alespoň 20 minut působit. Po 20 minutách peelingovou pastu odstraňte a svá chodidla si obruste pemzou. Výsledkem budou krásné a hladké nohy.

Peeling z mořské soli a jedlé sody: Dopřávejte si jej každý týden

I když ze svých chodidel odstraníte zrohovatělou kůži, jednou týdně jim dopřávejte také speciální peeling, díky kterému budou vypadat stále perfektně. Jednoduše spolu smíchejte mořskou sůl a jedlou sodu v poměru 2:1. Takto připravený peeling používejte vždy po sprchování či koupeli, kdy je kůže na vašich chodidlech nejměkčí.
Autor:
Publikováno: 15. 8. 2019 12:00 Nahlásit obsah