Push-up podprsenky hlásí ústup: Ženské výstřihy fandí braletkám

Push-up podprsenky hlásí ústup: Ženské výstřihy fandí braletkám Zdroj: Shutterstock.com

Kulatá, objemná prsa, která se klenou do výšky. Tak tomuto trendu, který od 90. let minulého století udávaly push-up podprsenky, v současné době zvoní umíráček. Ideál ženských prsou schovaných v podprsence nyní vypadá jinak. Mnohem populárnějšími se stávají vzdušné bralette podprsenky, které ženským prsům zachovávají jejich původní tvar.

Podprsenková revoluce: Konec napumpovaným výstřihům

Push-up podprsenka, kterou proslavily značky Wondebra nebo Victoria´s Secret,  diktovala trendy v oblasti spodního prádla celé čtvrtstoletí. Již před pár lety to s ní ale začalo jít pomalu z kopce. Například v roce 2017 londýnská společnost Edited na základě vzorku prodejů podprsenek v USA a Evropě uvedla, že prodej push-up podprsenek klesl ve srovnání s předchozím rokem o 50 procent. Naopak se výrazně, a to až o 120 procent, zvýšil prodej braletek a lehkých trojúhelníkových podprsenek, které prsům poskytují pouze mírnou oporu a zachovávají jim tak původní tvar.

„Je to dáno tím, že se ženy chtějí při nošení podprsenky cítit sebevědomě a zároveň velmi pohodlně. Už jim nejde o změnu jejich vzhledu  a postavy tím, že svá prsa stlačí a vyzvednou nahoru. Dnešní ženy se chtějí přijmout takové, jaké jsou,“ vysvětluje změnu trendu zakladatelka firmy prodávající bezešvé spodní prádlo Maria Yeungová.

Zdroj: Society19.com

Trendy přejí vzdušným braletkám

Vydobytou pozici oblíbených push-up podprsenek v současnosti obsazují zmíněné bralette podprsenky neboli braletky. Jde o lehké a velmi vzdušné krajkové podprsenky, které nemají výztuže a často ani kostice. Braletky jsou velmi pohodlné na nošení – stejně jako sportovní podprsenka, od které se ale výrazně odlišují romantickým až sexy vzhledem.

Jak nosit bralette podprsenku

Současná móda bralette podprsenkám opravdu přeje. Na rozdíl od klasických podprsenek byste ale neměla braletku pod svým oblečením skrývat, je přímo žádoucí, aby z vašeho outfitu „nenápadně“ vykukovala.

Když bralette podprsenku správně zkombinujete, výsledný outfit bude vypadat opravdu sexy. Nechte přitom pouze lehce vykukovat krajku v podpaží či na zádech nebo pásky v dekoltu. Z braletky toho přeci jenom neukazujte příliš, abyste naopak nepůsobila vulgárně.

Zdroj: Shutterstock.com

Ke krajkové romanticky působící bralette podprsence noste spíš volnější jednobarevné modely oblečení. Trendy vypadá například kombinace:

  • Braletky a volného svetru s vykrojeným výstřihem nebo vykrojenými zády.
  • Braletky a volného tílka s vykrojeným podpažím.
  • Braletky a šatů s vykrojenými zády.
  • Černé, vínové či starorůžové braletky a volného bílého trička či bílé košile s mírně rozepnutými knoflíčky.
  • Braletky a dlouhé sukně s vysokým pasem.
  • Braletky a džínů s vysokým pasem.

Co říkáte na módu bralette podprsenek? Líbí se vám?

Autor:
Publikováno: 4. 2. 2019 14:00 Nahlásit obsah