Kategorie Pověry

Článek
Co se nesmí dělat na Štědrý den: Neperte prádlo ani nepište milostné dopisy
Co se nesmí dělat na Štědrý den: Neperte prádlo ani nepište milostné dopisy Ke Štědrému dnu se vztahuje spousta tradic, které se snažíme rok co rok dodržovat. Některé pověry nám ovšem říkají nejen, co bychom měli dělat, ale také, kterým činnostem bychom se měli 24. prosince rozhodně vyhnout. Pokud tedy nechcete, aby se vám v příštím roce lepila smůla na paty, které činnosti jsou pro vás o Vánocích striktně zakázané?
Článek
Vánoční zvyky pro nezadané: Věštby a kouzla vám řeknou, co vás čeká v příštím roce
Vánoční zvyky pro nezadané: Věštby a kouzla vám řeknou, co vás čeká v příštím roce Jaké by to byly Vánoce, kdybyste zapomněly na tradiční zvyky a pověry, které se k tomuto nejoblíbenějšímu svátku vážou? Některé z nich jsou dokonce na míru šité všem nezadaným, tak proč je nevyzkoušet? Pusťte se tedy do tajemného vánočního kouzlení a věštění. Pro nezadané ženy se ke Štědrému dnu a večeru vážou například následující vánoční zvyky.
Článek
15 lží, které slýcháváme od kadeřnic. Tady se najde snad každá žena!
15 lží, které slýcháváme od kadeřnic. Tady se najde snad každá žena! Návštěva kadeřnictví? Každá z nás si při vyslovení těchto dvou slov vybaví něco jiného. Některé z nás mají to štěstí, že je pro ně kadeřnictví synonymem relaxu, odpočinku a příjemného zážitku. Ovšem najdou se i takové, pro které byla nejedna návštěva kadeřnice noční můrou.
Článek
Bizarní sexuální pověry, kterým se... dřív fakt věřilo!
Bizarní sexuální pověry, kterým se... dřív fakt věřilo! Nevěra jako cesta k sebepoznání či koktejl z bobřích varlat místo antikoncepčních pilulek? Klidně se smějte, ale těmto pověrám lidé dříve vážně věřili!
Článek
Nejčastější svatební pověry: Svatba v máji, do roka máry?
Nejčastější svatební pověry: Svatba v máji, do roka máry? Plánujete, že do toho s partnerem praštíte? Už jste si určili datum svatebního obřadu? Pozor, ať to není hlavně v květnu! mohou vás upozorňovat maminky a babičky. Ke svatbě se totiž nevážou jenom zvyky, ale také zlověstné pověry. Máme jim věřit? Které jsou ty nejčastější?