Kategorie Příznaky

Článek
Jak nás tělo varuje před příchodem lupusu? Tyto signály nezanedbávejte!
Jak nás tělo varuje před příchodem lupusu? Tyto signály nezanedbávejte! Lupus je chronické a velmi bolestivé zánětlivé onemocnění, ke kterému dochází, když náš vlastní imunitní systém začne napadat tkáně a vnitřní orgány. Někteří lidé trpí jen velmi mírnými příznaky, zatímco jiní na tom mohou být o něco hůře a podle všeho v Americe tímto onemocněním trpí 1,5 milionů obyvatel, přičemž 90 % z nich jsou právě ženy.
Článek
Paraziti - jak se jimi můžeme nakazit a jak poznat, že je máme v organismu?
Paraziti - jak se jimi můžeme nakazit a jak poznat, že je máme v organismu? O onemocnění, které mohou způsobovat paraziti, se příliš nemluví, a proto o nich také lidé většinou ani netuší a příznaků si nevšímají. Ovšem toto onemocnění nám může způsobit opravdu vážné zdravotní komplikace, s kterými není radno si zahrávat.
Článek
Pokud na sobě zaznamenáte tyto příznaky, jde o aneuryzma hlavní tepny. Rozhodně to nesmíte ignorovat!
Pokud na sobě zaznamenáte tyto příznaky, jde o aneuryzma hlavní tepny. Rozhodně to nesmíte ignorovat! Víte, co znamená aneuryzma aorty? Jde o výduť hlavní tepny, které se jinak také říká tichý zabiják. Jde totiž o rozšíření či vyboulení největší lidské tepny, bohužel příznaky tohoto onemocnění nebývají příliš zřetelné, a proto je obecně toto onemocnění bráno jako velmi zákeřné.
Článek
Co vše o vašem zdraví prozradí barva jazyka?
Co vše o vašem zdraví prozradí barva jazyka? Ačkoliv někteří z nás opomínají důležitost jazyka, měli bychom si uvědomit, že bez něj bychom nedokázali mluvit, vychutnat si naše jídlo, komunikovat a především bychom ani nevěděli, zda je s námi všechno v pořádku. Ptáte se jak to? Jazyk totiž dokáže o celkovém zdraví našeho těla vypovědět více, než jste si kdy mysleli.
Článek
8 typů bolestí břicha - kde se objevují a co vlastně znamenají?
8 typů bolestí břicha - kde se objevují a co vlastně znamenají? Bolest břicha, a především v jeho různých částech, nám toho dokáže o našem zdraví spoustu povědět. Když vás totiž bolí břicho na jedné straně, nemusí to být stejný symptom, jako když vás bolí na straně druhé. Pojďme se tedy společně podívat na to, co která bolest znamená a co nám tím chce naše tělo povědět.
Článek
6 důležitých věcí, které vám oči řeknou o vašem zdraví!
6 důležitých věcí, které vám oči řeknou o vašem zdraví! Jakékoliv onemocnění očí nebo i okolí očí bychom neměli podceňovat. Přece jenom se říká, že oči jsou oknem do duše, proto bychom se o ně měli i dostatečně starat, protože o našem zdraví dokážou leccos vypovědět.
Článek
Sedm příznaků rakoviny konečníku, o kterých byste se neměli stydět mluvit. Rozhodně je nesmíte ignorovat!
Sedm příznaků rakoviny konečníku, o kterých byste se neměli stydět mluvit. Rozhodně je nesmíte ignorovat! Rakovina konečníku je velmi neobvyklý typ rakoviny, který se vyskytuje v rektu (análním kanálu). Někdy se tento typ rakoviny nemusí vůbec nijak projevovat. Existují však příznaky, které byste jistě neměli zanedbávat!
(9) Načíst více