Jak si zpříjemnit ranní vstávání? Změňte melodii svého budíku a snídani si chystejte den předem

Jak si zpříjemnit ranní vstávání? Změňte melodii svého budíku a snídani si chystejte den předem Zdroj: Shutterstock.com

Jestli zrovna nepatříte k ranním ptáčatům, rána jsou pro vás jistě velmi krušnou záležitostí. Abyste se vzbudili s dobrou náladou a vykročili do nového dne pravou nohou, můžete se o to zapříčinit hned několika maličkostmi. Kterými triky si tedy zaručeně zpříjemníte ranní vstávání?

Triky, které vám zpříjemní ranní vstávání

Když ráno ve všední den zazvoní budík, jen mizivé procento z nás vyskočí s dobrou náladou z postele a začne se okamžitě chystat do práce nebo do školy. Z vyhřáté postele se zkrátka skoro nikomu nechce, a to zvlášť při představě toho, co nás v průběhu celého dne zase čeká. Aby byla vaše rána veselejší a příjemněji se vám vstávalo, začněte už během probuzení praktikovat následující triky.

Změňte melodii svého budíku

Přestaňte k rannímu probuzení používat klasický budík s typicky ostrým zvukem, kvůli kterému budete mít hned po ránu špatnou náladu. Začněte se budit pomocí svého chytrého telefonu, do kterého jako tón budíku nahrajete příjemnou melodii nebo rovnou svou oblíbenou píseň. Ranní vstávání bude díky tomuto přístupu o dost snesitelnější.

Zdroj: Shutterstock.com

Položte budík na místo, kam z postele nedosáhnete

Když po ránu slyšíme tón budíku, máme tendenci jej zaklapnout a poté si ještě chvíli pospat. Abyste nezačínali svůj nový den prokrastinací, budík nebo telefon večer umístěte do míst, kam ráno z postele rozhodně nedosáhnete. Tento přístup vás donutí ihned vstát. Uvědomte si také, že zůstávat dalších pět minut v posteli pro vás nemá žádný význam, kvalitní spánek už stejně nedoženete.

Vstávejte s předstihem, vaše rána nebudou tak hektická

Proč je důležité, abyste každé ráno vstali s dostatečným předstihem? Zvládnete v klidu provést ranní hygienu, obléci se, namalovat se, nasnídat se a případně vypravit děti do školy. A to bez škodlivého stresu, který by vás dostihl v případě, že byste si na všechny tyto ranní povinnosti vyčlenili pouze málo času. A právě tato ranní nepohoda by negativně ovlivnila i váš celý den. Dejte proto stopku hektickým ránům a začněte si začátek nového dne konečně vychutnávat!

Zdroj: Shutterstock.com

Začněte svůj den něčím, co vám udělá radost

Vyčleňte si každé ráno alespoň jednu činnost, kterou máte rádi a která vám zlepší náladu. Právě díky ní vykročíte do nového dne pravou nohou a plní elánu. V práci či ve škole tak budete mnohem produktivnější. Každému z nás udělá radost po ránu něco jiného. Vyčleňte si například pár minut na to, abyste si v klidu vychutnali šálek dobré kávy, přečetli si článek v časopisu nebo si naplánovali, kam vyrazíte odpoledne po práci.

Abyste si ráno usnadnili, chystejte si oblečení i snídani den předem

Jak mít co nejpříjemnější ráno? Buďte na něj jednoduše připraveni! Už večer si nachystejte oblečení, ve kterém půjdete do práce či do školy. Udělejte si den předem i svačinu nebo případně také snídani. Chutnat vám bude především overnight oats, tedy zdravá snídaně, kterou si připravíte už večer a přes noc ji necháte odpočinout v ledničce.

Choďte brzy spát

Aby se vám ráno lépe vstávalo, měli byste chodit večer brzy spát. Do postele přitom uléhejte vždy ve stejnou hodinu. I když se to snadno říká, ale hůře provádí, díky kvalitnímu 8hodinovému spánku zažijete rána bez únavy a vyčerpání. Naopak budete dostatečně odpočatí a plní energie, a tak se vám bude v průběhu nového dne velmi dobře fungovat.

Autor:
Publikováno: 9. 10. 2019 13:10 Nahlásit obsah