Přichází 4. ročník konference Růst společně. Zaměří se především na výchovu a vzdělávání dětí s ohledem na jejich potenciál
Už počtvrté se na konci dubna uskuteční online konference Růst společně. Účastníkům nabídne přednášky patnácti světových a pěti českých expertů, kteří se zaměří na témata z oblasti výchovy, psychologie, Montessori a celostního rozvoje dítěte.
Konference Růst společně se uskuteční ve dnech od 25. do 29. dubna a je určena především učitelům mateřských škol a rodičům předškolních dětí. Součástí vstupenky jsou kromě samotných přednášek odborníků také online setkání s českými lektory, kteří budou odpovídat na dotazy diváků.
„Naše konference se od těch ostatních, které v Česku probíhají, liší tím, že se snažíme zpřístupnit přednášky světových kapacit a přinést je českým i slovenským rodičům a učitelům. Zahraniční speakeři jsou opravdu špičkami ve svém oboru,“ vysvětluje autorka projektu Růst společně Lucie Tamášová.
Listopadové mezinárodní konference Childhood Potential, z níž česká mutace vychází, se zúčastnilo více než 22 tisíc diváků z celého světa. Ty nejzajímavější přednášky si diváci v dubnu vyslechnou právě v české verzi této konference nazvané Růst společně. Mezi zahraničními řečníky se objeví jména jako Ashley Yeh, Gabrielle Kotkov, Paul Epstein nebo Tim Seldin a další. Z tuzemských řečníků vystoupí například Dita Dlouhá, Pavel Moric nebo Zdeňka Šíp Staňková.
Přednášky budou zaměřeny především na Montessori pedagogiku, porozumění dítěti a rozvoj jeho potenciálu. Cílem konference je vzdělat a zároveň rozebrat palčivé problémy, které rodiče a učitelé při výchově a vzdělávání dětí řeší. Posláním rozhovorů a přednášek je především dodat inspiraci a sílu pro další práci s dětmi.
Zájemci se mohou za zvýhodněných podmínek registrovat do 18. dubna. Cena pro jednotlivce činí 1 690 Kč, balíček pro mateřské školy je za 5 990 Kč. „Zakoupením vstupenky získají účastníci také různé slevy, dárky od našich sponzorů a bonusy od samotných speakerů,“ říká Lucie Tamášová. Každý, kdo si zakoupí vstupenku, navíc získá neomezený přístup ke všem videím na jeden rok. K přednáškám se tak bude moci kdykoliv vrátit.
Část výtěžků z projektů každoročně putuje na dobročinné účely. Díky konferencím tak byly finančně podpořeny vzdělávací projekty především v chudších částech světa. „Přispěli jsme na projekty v Turecku, Keni, Guineji nebo v Nigérii,“ doplňuje autorka projektu.