Kokosový olej na vlasy: Používejte jej před každým mytím a budete mít dlouhou, lesklou a zdravou hřívu

Kokosový olej na vlasy: Používejte jej před každým mytím a budete mít dlouhou, lesklou a zdravou hřívu Zdroj: Shutterstock.com

Máte doma nejrůznější značky šamponů, kondicionérů a balzámů na vlasy, ale kokosový olej vám chybí? V tom případě na nic nečekejte a rozhodně si jej pořiďte. Taková maska z kokosového oleje je totiž to nejlepší, co můžete pro své vlasy udělat. Dopřávejte si ji před každým mytím, odměnou za vaši péči vám bude dlouhá a silná hříva plná lesku.

Maska z kokosového oleje: Patří do suchých vlasů

Vyzkoušela jste už stovky vlasových přípravků a máte pocit, že na vaši hřívu nepůsobily podle vašich představ? V tom případě zkuste sáhnout po kokosovém oleji. Stačí, když si jeho přiměřené množství rovnoměrně vmasírujete do suchých vlasů a do pokožky hlavy.

Tip: V případě, že je kokosový olej ztuhlý, naberte jej lžičkou a rozehřejte ve svých dlaních. Poté si jej opět vmasírujte do vlasů a pokožky hlavy.

Zdroj: Shutterstock.com Masku z kokosového oleje nechte působit alespoň 30 minut. Pokud nejste v časovém presu, nechte si ji klidně přes celou noc. Na noc si přitom vezměte na hlavu koupací čepici nebo ručník, abyste si nezamastila polštáře. Až budete chtít kokosovou masku smýt, vlasy si vyšampónujte tak, jak jste zvyklá.

Masku z kokosového oleje svým vlasům dopřávejte před každým mytím. Jestli si z jejího nanášení vytvoříte rituál, vaše hříva se vám bohatě odmění. Co konkrétně můžete očekávat?

Vaše vlasy porostou rychleji, budou silnější a zdravější

Kokosový olej obsahuje zejména vitaminy E a K, železo a mastné kyseliny, které vyživují nejen vlasovou pokožku, ale také samotný vlas, protože pronikají přímo do vlasového kořínku. Tyto látky se také podílejí na odstraňování přebytečného mazu z vlasových kořínků, díky čemuž vám vlasy porostou mnohem rychleji. Výsledkem pravidelného používání kokosového oleje jsou tak v prvé řadě delší, silnější a zdravější vlasy.

Kokosový olej vaše vlasy zacelí a hydratuje

Jelikož si ve formě masky nanášíte kokosový olej po celé délce svých vlasů, svou hřívu tímto způsobem skvěle hydratujete a zacelíte její poškození. O kokosovém oleji se totiž právem říká, že je prevencí proti krepatění a vysušování vlasů a proti třepení konečků. My s tím musíme jenom souhlasit.

Kokosová maska vás ochrání před sluncem i slanou vodou

Kokosový olej využijete v létě u bazénu nebo na pláži u moře. Naneste si jej na vlasy, než se půjdete koupat a vystavíte se sluníčku. Kokosový olej totiž vaše vlasy ochrání před slunečními paprsky i před slanou či chlórovanou vodou. Vaše hříva tak nebude v důsledku tohoto preventivního opatření na sklonku léta tak poškozená – přesněji nebude vysušená a nebude se třepit ani lámat.

Zdroj: Shutterstock.com

Omezíte vypadávání vlasů a zbavíte se lupů

Vypadávají vám vlasy? Kokosový olej vám pomůže také v tomto případě. Tento zázrak oceníte i tehdy, když vás trápí lupy. Vaši vysušenou pokožku hlavy olej nejen hydratuje, ale zbaví vás bakterií a plísní, které jsou jednou z příčin vzniku lupů.

Kokosový olej uvítáte i jako rodiče v boji proti vším nebo žvýkačce ve vlasech

Má vaše dítě vši? Anebo si do vlasů nalepilo žvýkačku? Opět sáhněte po kokosovém oleji. V případě vší svému dítěti udělejte opravdu poctivý vlasový zábal z kokosového oleje, ve kterém se vši jednoduše udusí. Poté dětem pro jistotu umyjte vlasy speciálním šamponem proti vším a na závěr jim vlasy přežehlete žehličkou.

V případě žvýkačky uvízlé ve vlasech daný pramen pořádně promastěte kokosovým olejem. Žvýkačku díky tomu z vlasů mnohem lépe vytáhnete a problém vyřešíte i bez případného stříhání.

Autor:
Publikováno: 17. 6. 2019 12:00 Nahlásit obsah