Jak v létě vyzrát nad mykózou v intimních partiích? Nedejte kvasinkové infekci šanci

Jak v létě vyzrát nad mykózou v intimních partiích? Nedejte kvasinkové infekci šanci Zdroj: Shutterstock.com

Vaginální mykóza neboli kvasinková infekce je nepříjemné onemocnění, se kterým bojujeme hlavně v létě. Jak se projevuje? Bolestivým pálením, svěděním, zarudnutím a bělavým výtokem. Abyste se v létě vaginální mykóze nadobro vyhnula, není od věci, když budete dodržovat následující preventivní opatření. Která to jsou především?

Jistě budete souhlasit s tím, že letní měsíce jsou rizikovým obdobím pro vznik nepříjemných vaginálních mykóz. Abyste si léto užila opravdu na plno, vyplatí se vám řídit se několika jednoduchými zásadami.

1. Nezůstávejte v mokrých plavkách déle, než je nutné

Na koupání v moři či bazénu mějte po ruce vždy dvoje plavky. Poté, co vylezete ven z vody, okamžitě se převlečte do suchého kousku. Omezte dobu, kterou strávíte v mokrých plavkách, na opravdové minimum. Kvasinkám totiž přeje teplo a vlhko. Kdybyste tak zůstala v mokrých plavkách, jenom byste podpořila rozvoj kvasinkové infekce.

2. Přemýšlejte nad tím, kde se koupete

Když si chcete jít v létě zaplavat, důrazně se zamyslete nad kvalitou vody. Ženským intimním partiím nejlépe prospívá mořská voda. Jdete-li se ale koupat do přírody v tuzemsku, vyhněte se rybníkům a jezerům se sinicemi i těm, na jejichž hladině plavou odpadky nebo olejové či další chemické skvrny.

Zdroj: Shutterstock.com Největší riziko pro ženské zdraví však představuje koupání ve chlorované vodě, které narušuje přirozené pH pochvy. Vždy, když vyjdete z bazénu s chlorovanou vodou, se proto vysprchujte v čisté pitné vodě a následně se převlečte do suchých plavek.

3. Noste volné a vzdušné oblečení

Během letních měsíců noste lehké a vzdušné oblečení, ideálně šaty. Nepařte se v upnutých šortkách či džínách z velmi hutné tkaniny. Zapomeňte také na příliš těsné overaly.

4. Dodržujte pravidelný pitný režim

Vzniku vaginální mykózy v létě předejdete i tak, že budete dodržovat pravidelný pitný režim. V průběhu dne vypijte alespoň 2 litry čisté neperlivé vody. Svůj pitný režim můžete doplnit také o zelený čaj a zeleninové šťávy. Zapomeňte však na slazenou kávu nebo alkohol, těmito nápoji byste spíš kvasinkové infekci otevřela dveře.

5. Vyhýbejte se sladkému

I když vás honí mlsná, v létě se snažte ovládat. Vyhýbejte se sladkým zmrzlinám, dortíkům z cukrárny a přestaňte si sladit čaj. Nadměrná konzumace sacharidů totiž vede ke vzniku kvasinkové infekce. A během léta toto doporučení platí dvojnásob.

Zdroj: Shutterstock.com

6. Dbejte na intimní hygienu

Abyste se vaginální mykóze nadobro vyhnula, obzvlášť v letních měsících se vám vyplatí dodržovat velmi přísnou intimní hygienu. Řiďte se těmito zásadami:

  • Své intimní partie si omývejte speciálními přípravky pro intimní hygienu, které mají přirozené pH a udržují tak přirozené vaginální prostředí.
  • Po sprchování se nikdy neutírejte vlhkým ručníkem. Je totiž ideálním útočištěm kvasinek způsobujících mykózu.
  • Vyhněte se parfémovaným sprchovým gelům, ale i parfémovaným vložkám a toaletnímu papíru.
  • Když máte menstruaci, vyměňujte vložky a tampony, jak nejčastěji můžete.
  • Svém intimní partie si osprchujte čistou pitnou vodou po každém pohlavním styku. Vyhněte se však výplachům pochvy, které narušují ochranné kyselé prostředí.
Autor:
Publikováno: 3. 7. 2019 13:33 Nahlásit obsah