Jak zabránit tření kůže mezi stehny? Tento účinný trik funguje více než perfektně

Jak zabránit tření kůže mezi stehny? Tento účinný trik funguje více než perfektně Zdroj: Shutterstock

Komu se to již někdy stalo, moc dobře ví, jak nepříjemné a bolestivé to je. Především v horkých letních dnech se více potíme a trpí tím hlavně naše stehna. Nepříjemně (převážně když na sobě máme šaty) se třou o sebe, až se objeví nepříjemné zarudnutí a třeba i vyrážka a boláky.

Myslíte si však, že se to stává jen obézním lidem? To jste na omylu! Mohou to mít i hubení lidé, vše se odvíjí od stavby těla. Takže i hubený člověk může svými stehny o sebe třít.

A jak se těchto nepříjemných potíží zbavit? Je to opravdu jednoduché a tyto tipy vám pomohou buďto jako prevence nebo i lék, když už se vám zarudnutí objevilo.

Deodorant

Ten máme doma všichni a v létě se bez něj neobejdeme. I přesto, že patří do podpaží, našim stehnům jistě nijak neublíží. Nezapomínejte však, že pokožka musí být čistá a suchá a až poté na ni můžete deodorant aplikovat! Kromě příjemné vůně deodorant vaši pokožku zklidní a ochrání před dalším třením.

Zdroj: Shutterstock Dětský pudr

Třením vzniká v podstatě opruzenina a na co jiného dětský pudr než na opruzeniny je? Takže určitě se nebojte ho použít. Když může vaše miminko, vy určitě taky. Aplikace je stejná jako u deodorantu, naneste jej na čistou a suchou kůži.

Oleje

Buďto můžete použít kokosový olej nebo jakýkoliv jiný tělový olej, který je v dostání v běžných drogériích. Krásně se vstřebá do kůže, sníží podráždění, popřípadě zahojí menší ranky. Pokud se rozhodnete přímo pro kokosový olej, dobře děláte, má navíc ještě antibakteriální účinky. 

Autor:
Publikováno: 28. 2. 2022 17:18 Nahlásit obsah