Lidé nedodržují karanténu. Dav lidí před úřadem práce to jen potvrzuje

Lidé nedodržují karanténu. Dav lidí před úřadem práce to jen potvrzuje Zdroj: Shutterstock.com

Od dnešní půlnoci platí přísná nařízení. Avšak namísto toho, aby je lidé dodržovali a zůstali raději doma, karanténu využívají k tomu, aby vyřídili vše, co doposud nestihli.

Ačkoliv je od půlnoci 16. března nařízena celková karanténa, jen málokdo ji dodržuje. Dav lidí před úřadem práce na Praze 4 je toho zářným příkladem. Bohužel i v těchto těžkých dobách se najdou tací, kteří hazardují se svým vlastním životem a zdravím nás všech.

Advokátka Klára Long Slámové přidala před pár hodinami na svůj facebookový profil snímek, na kterém můžete vidět dav lidí postávající před úřadem práce. "Děkujeme vládě, že se o nás hezky stará, rozdala všem respirátory a děkujeme lidem, kteří evidentně dodržují nová omezení a dvoumetrový distanc. Úřad práce, Praha 4 právě teď," napsala k fotce Slámová. 

Zdroj: facebook.com/klara.slamova Není tak divu, že se u příspěvku okamžitě začaly objevovat rozčílené komentáře. Ozývají se i pracovníci České pošty, kteří jen potvrzují, že lidé karanténu neberou vůbec vážně. Údajně jich jen během dneška došlo tolik, jak již dlouho ne.

Uživatelé této sociální sítě si také stěžují na to, že téměř nikdo nenosí ochranné roušky – nechápou, proč jsou tedy vykoupené, když je poté spoluobčané nenosí. Nelíbí se jim také to, že lidé využívají hezkého počasí a vyráží na procházky, jako by se nic nedělo. 

Autor:
Publikováno: 16. 3. 2020 15:10 Nahlásit obsah